Şubatçıların  Sendika Samimiyet Sınavında  İlk imza  Aes'ten geldi

Şubatçıların Sendika Samimiyet Sınavında İlk imza Aes'ten geldi

Şubatçılar Sendikaları Samimiyet Sınavına Çekiyor haberimizde Şubat 2013’de 30 bin atama talep eden ve bu amaçla 8 gündür Abdi İpekçi Parkında oturma eylemi yapan öğretmenler sendikalardan ortak bir duruş göstermeleri adına ŞUBATÇILAR grubunun kaleme aldığı MEB ve Maliye Bakanlarına hitaben yazılmış dilekçeleri sendikaların imzalayıp ilgili bakanlıklara verilmesini istemiştiler.


MEB ve Maliye Bakanlarına hitaben yazılmış dilekçeleri için ilk imza Anadolu Eğitim Senden  Geldi. Diğer Sendikalardanda bu  konuda ki duruşlarını sitemizde sizlere  aktarmaya devam edeceğiz.

Anadolu Eğitim Sendikasından Yapılan Açıklama
 Atama bekleyen öğretmenlerin sorununa her zaman duyarlılık gösteren Anadolu Eğitim Sendikası, Şubat 2013’de 30 bin atama talep eden ve bu amaçla 8 gündür Abdi İpekçi Parkında oturma eylemi yapan öğretmenlerin ortak sendikal duruş talebine de olumlu yanıt verdi. ŞUBATÇILAR grubunun kaleme aldığı MEB ve Maliye Bakanlarına hitaben yazılmış dilekçeyi AES adına Genel Başkanımız Sayın Cansel GÜVEN imzaladı.

 

Ortak talebe imza koyan ilk genel başkan olan Sayın GÜVEN, tüm eğitim sendikalarını Şubat Ataması isteyen mağdur öğretmenlere destek olmaya çağırdı. Bu konunun siyasi bir yanı olmadığının altını çizen Sayın Cansel GÜVEN; “ bu zor zamanda atama bekleyen öğretmenlerin yanında olmayan sendikacıların, sonrasında üyelik talep etmeye yüzü olmaz” şeklinde konuştu.  Ataması yapılmayan öğretmenlere her zaman koşulsuz destek verme sözünü tekrarlayan genel başkan, şubatta yapılacak ek atamanın öğrenciler için de bir ihtiyaç, eğitim hizmeti için bir zorunluluk olduğunu belirterek “öğretmenden tasarruf edilen bir eğitim bütçesini kabul etmiyoruz” dedi.

 

Tüm eğitim sendikalarının genel başkanlarının imzasına açılan dilekçeler 7 Aralık Cuma Günü MEB ve Maliye Bakanlıklarına sunulacak. İmzalanan dilekçe aşağıda olup, ortak bir sorumluluk içerisinde karşılık bulmasını, atamayla sonuçlanmasını diliyoruz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası/Basın

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum