banner476

Şubat’ta Mülakatsız 60 Bin Öğretmen Ataması İmza Kampanyası

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve yüksek puan almalarına rağmen atanamayan öğretmenler mağduriyetlerini ilgili mecralara bildirmek amacı ile change.org aracılığı ile imza kampanyası başlattılar.

Öğretmen Atamaları 01.02.2017, 00:23
Şubat’ta Mülakatsız 60 Bin Öğretmen Ataması İmza Kampanyası

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve yüksek puan almalarına rağmen atanamayan öğretmenler mağduriyetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a bildirmek amacı ile change.org aracılığı ile imza kampanyası başlattılar. Başlatılan bu imza kampanyasını 22 bin kişi imzaladı.2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş be yüksek puan almalarına rağmen atanamayan 450 bin öğretmenimiz var.

Öğrencilerine kavuşma yolunda sınavlara ömürlerini adadıkları belirttiler.Ekim atamasında, yeterince objektif olmayan mülakat sistemi ile çoğumuz yükse KPSS puanı almamıza rağmen mağdur bırakıldık ve atanamadık.97 bin öğretmen açığını hesaba kattığımızda Ekim ayında yapılan 15 bin artı 5 bin atama, açığı kapatmaya asla yetmemiştir.

Okullarımızda, birçoğu öğretmenlikle alakası olmayan bölümlerden mezun olan ücretli öğretmenler yerine, branşında uzman, vatansever, gerçek öğretmenler görev yapmalıdır.3 Ağustos 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 29790 sayılı yönetmelikte yer alan sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına Şubat döneminde atama yapılır ibaresine binaen; Şubat ayında, sıkı güvenlik soruşturmasından geçerek liyakatin esas olduğu KPSS puanlarımızla mülakatsız 60 bin öğretmen atanmasını istiyoruz denildi.

Kampanyayı imzalamak için TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Banu 3 yıl önce
Ülke karmaşık bir durumdan geçerken herbir kamu kurumunu öncelikle emniyet ve daha sonra MEB İ fetö sarmışken mülakatın kalkmasını doğru bulmuyorum. İçinde bulunduğumuz yapı itibariyle mülakat doğru bir yöntemdir. Mülakatı torpil gibi değerlendirseniz de ekim ayında çevremde bir çok öğretmen arkadaşım mülakatta 80 ve üzeri puanlar aldılar. Durumu yanlış değerlendirmeyin arkadaşlar
aybukeeeeeeeee, eylül 3 yıl önce
karnemnasıl
İsmail TORUN 3 yıl önce
bizim suçumuz neydi..sözleşmeli ve mülakatla kazandık..arkadaşlar lütfen adaletli olalım..
ali 3 yıl önce
adamlar 60 bini duyunca atyası olacaksa da atmaz. makul rakalmlarla yaklaşılmalı konuya.
ksr 3 yıl önce
Banu onlara sor bakalim kpss den kac almışlar.isin icinde olmayana oyle kolayki atip tutmak kendi bransimda iyi bir siralamam varken ben neden atanamadim.
Sibel 3 yıl önce
Atama olacaksada olmayacaksada bildirilmelidir.ona göre tekrar kpss çalışmaya baslayacagiz
mülakat bilmecesi 3 yıl önce
Arkadaşlar,mulakat kalksin ya da mulakatta puanlama olsun diyenlere bir sorum olacak. Benim branşim ingilizce. Örnegin ekimde 5 bin alim yapildi. Dolayisiyla 15 bin kisi mulakata çagrildi. Eger 15 bininci adam mulakattan yuksek alip atandiysa ve su an sistem degisirse ben araya kaynarak siralamam iyi oldugu halde atanamayabilirim. O zaman ben haksizliga ugruyorum. Ya ekim atamasi iptal olacak ya sistem devam edecek. Aksi takdirde bunu mahkemeye tasirlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@