banner476

Tarih Öğretmenlerinin Atama Talebi

Sitemize gönderilen mail metnini sizlerle paylaşıyoruz:

Öğretmen Atamaları 21.07.2014, 19:10 21.07.2014, 19:11
Tarih Öğretmenlerinin Atama Talebi
 Günümüz dünyasında tarih öğretimi ve öğreniminin gerekliliği su götürmez bir gerçektir, bunu da ancak bu iş için eğitim görmüş tarih öğretmenleri yapabilir. Benim isteğim şudur ki tarih öğretmenlerinin ataması yapılırken en az bir İngilizce, bir din kültürü, bir sınıf öğretmeni ya da bir rehber öğretmeni kadar iltifata tabi olsun, Bir diğer isteğim de 90 yıllık bir geçmişi içeren İnkılap Tarihi dersinin gördüğü değerin aynısını 624 yıl bir ömür sürmüş olan Osmanlı Devleti’nin de görmesi ki bu da ancak tüm lise düzeylerinde ( 1,2,3 ve 4) Osmanlı Tarihi’ni zorunlu ders haline getirmekle olacaktır. Ayrıca Tarih öğretmenleri olarak Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi gibi önemli bir dersin tüm liselerde zorunlu ders olmasını istiyoruz. Aynı zamanda şu an Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin girmiş olduğu İslam Tarihi Dersi’nin tekrar tarih öğretmenlerine verilmesini ve böylece tarih öğretmenliğindeki kontenjan sıkıntısının bir nebze giderilebileceğini ve kontenjanlara dağılım olurken daha adaletli bir dağılım olacağını düşünüyoruz.
Tarih kendisinden ibret alınmasını isteyen tek bilim dalıdır, tarihten ibret almayan onu bir daha yaşamak zorunda kalır. Gençlerimizin bu tarihi gerçeklerden ibret alarak en az hata ile bu devletin yükselmesi için çalışmasını sağlayacak olan da yine tarih öğretmenleri olacaktır. Günümüz Türkiye’sinde çıkan olaylara bir göz atacak olursak bunların temelinde yine tarihi bilincinin gençlerimizde ve çocuklarımızda olan eksikliğinden kaynaklandığını göreceğiz. Tarih bilincine sahip hiçbir Türk vatandaşı devlete muhalefet, devlete ihanet içinde olmayacaktır.
Tarih öğretmeni neden atanmalı ve tarihe neden bu kadar ihtiyaç var ? Cevabı çok açık ve basittir: çünkü ‘Aslını bilmeyen nesline hükmedemez.’ 2014 öğretmen alımlarında en az 3000 tarih öğretmeni alınması ve yıllarca ezilen talihsiz tarih öğretmenlerinin yüzünün güldürülmesi dileği ile . Saygılarımla...
Yorumlar (14)
tarihçi 6 yıl önce
geçen senenin istitastiklerıne alım sayılarına ve min puana bakarsanız gerçekten mağdur olduduğumuzu goreceksiniz adalet istiyoruz
kaan 6 yıl önce
ellerinize sağlık sesimizi duyurmak için devam
md.yrd. 6 yıl önce
bence içinde tarih geçen her derse tarih öğretmenleri girmeli.islam tarihine meslek dersleri öğretmeni giriyor.şaçmalık bu.bazı tarih dersleri de zorunlu olmalı tezine katılıyorum.
kader 6 yıl önce
sağlık hemşirelik ataması bekliyoz
tabanı 60 yapın 6 yıl önce
bızım branştan saglam bır alım yapın yeter yaaaaaaa
sev 6 yıl önce
artık bizde binli sayılarda atama istiyoruz lütfen artık bizde sevinelim
mıstık 6 yıl önce
tarih öğretmenlerinin yuzunu guldurun artık...
Ceyhan 6 yıl önce
mebpersonel'e haber için teşekkür ederim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@