banner476

TASARIM VE KONSTRÜKSİYON ÖĞRETMENLERİ ATANMAK İSTİYOR

TASARIM VE KONSTRÜKSİYON ÖĞRETMENLERİ ATANMAK İSTİYOR

Öğretmen Atamaları 02.08.2014, 17:42 02.08.2014, 17:43
TASARIM VE KONSTRÜKSİYON ÖĞRETMENLERİ ATANMAK İSTİYOR
 Yıllardır yapılan Öğretmen Atamalarında 28 Şubat mağduru olan Mesleki ve Teknik Eğitime hak ettiği destek verilmemektedir. "Mesleki ve Teknik Eğitime teşvik" , "Meslek Lisesi Memleket Meselesi", Meslek Liseleri ikinci sınıf liseler değildir? tarzında ki konuşmaları devlet yetkililerimizden duymamıza rağmen, her sene yapılan Öğretmen Atamalarında bu sözlerin havada kaldığına şahit olmaktayız. Her sene yüzlerce mezun veren Makine Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği bölümünden yapılan atamalar düşünüldüğünde çok gülünç bir durum ortaya çıkıyor. Günümüzde makinenin kullanılmadığı alan hemen hemen yok gibi. Ancak son beş yılda baktığımızda atanan Makine Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği sayısı 40’ı bile bulmuyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın 13.08.2013 tarihinde yapmış olduğu basın toplantısında da meslek liselerinin 2. sınıf liseler olmadığını belirtmiş, kamuoyunda böyle bir algının oluşmasının çok yanlış bir durum olduğunu ve meslek liselerine daha fazla destek verileceğini açıklamıştır. Sayın Nabi Avcı’nın konuşmasında Meslek liselerine dikkat çekmesi manidardır. " Meslek liseleri 2. sınıf liseler değildir. Düz liselere giden ve üniversite sınavını kazanamayan insanların yaşamış olduğu travmanın asıl nedeni meslek sahibi olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sebepten öğrencilerimizi meslek liselerine gitmeleri yönünde teşvik etmeliyiz." İfadelerine yer veren Sayın Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcının sözde meslek liselerine önem verilmesi gerektiğini bu yönde bir eğitim politikasının benimsendiğini göstermektedir. Fakat bunu biz meslek liselerine atanmayı bekleyen Makine Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenleri olarak her sene çok az sayıda kadrolar verildiği için söylenen eğitim politikasıyla tutarlı olmadığını düşünüyoruz. Biz MAKİNE TASARIM ve KONSTRÜKSİYON ÖĞRETMENLERİ olarak her sene tekrarlanan bu sözlerin artık tutarlı bir şekilde hayata geçirilmesini ve her sene Öğretmen atamalarında alınan Makine Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenleri sayısının komik ve yetersiz rakamlarda kalmasını istemiyoruz. Bizler sadece hak ve hukukun gözetildiği atamalar beklemekteyiz. ATAMASI YAPILMAYAN MAKİNE TASARIM ve KONSTRÜKSİYON ÖĞRETMENLERİ olarak 2014 Eylül atamalarında hakkımız olan en az 100 kişilik kontenjanı talep etmekteyiz ki bu 40 bin öğretmen atamasının yanında çok küçük bir sayı olarak kalmaktadır. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

28 ŞUBAT MAĞDURU OLAN MESLEK LİSESİ MAKİNE TASARIM VE KONSTRÜKSİYON ÖĞRETMENLERİ
Yorumlar (31)
Tasarım ve konstr. Öğrt. Artık ücretli öğrt. Olmasın!! 5 yıl önce
Okul öncesi öğrt. Gibi bize de 0 puanla atama verin demiyoruz!!! Bizlere de artık kontejan açın ! 2009 dan beri kendi mesleğim dışında çalıştım. Bilgilerimizi unutmak üzereyiz artık! Bizim bölümleri kapatın bari biz yandık, gelecek nesil yanmasın! Teknik liselerde ki emekli öğretmenleri de yollayın artık biz geçelim!!
atamaistiyoruz 5 yıl önce
artık sesimizi duyun tasarım ve konstrüksiyon öğretmenliği atama istiyor....
Mak.Res 6 yıl önce
yıllardır atama bekliyoruz . bu sene atayın artık . 40 binde 100 kontejyan devede kulak kalır . milli eğitim bakanlığımız bu atamayı yapabilecek kapasitede bence
MAK.RES 6 yıl önce
sadaka değil atama istiyoruz atama
2001 kimyacilari 6 yıl önce
bizde atanmak istiyoruzzzzzz allah askina
tasarım 6 yıl önce
artık atanmak istiyoruz.mesleğimde 7.yılıma girdim ve hala birşey yok.en az 100 kontenjan verilmelidir.
bu maduriyet giderilmeli
tasarımcı 6 yıl önce
bizde atanmak istiyoruz artık :( 40000 de 300 çok mu elinizi vicdanınıza koyun!
Konaklama ve Seyahat Hizmetleri 6 yıl önce
konaklama ve seyahat öğretmenleri de yıllardır bekliyor hiç mi otelcilik lisesi yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@