Teknoloji ve Tasarım alanına öğretmen atamasında aynı hata yapılmasın

Teknoloji ve Tasarım alanına öğretmen atamasında aynı hata yapılmasın

Teknoloji ve Tasarım alanına öğretmen atamasında aynı hata yapılmasın

 TTK ve Milli  Eğitim Bakanlığı Aynı Hatayı Yapmasın

Bilindiği üzere 2011 yılında TTK tarafından Teknik  Eğitim   Fakültesinin  tüm  bölümleri , Teknoloji  ve  Tasarım  alanına 3. öncelikli olarak atanmaları için ek bir madde ile kaynak  bölümler arasında gösterilmiş ve yürürlüğe konulmuştu.

2011 yılında bu ek madde sayesinde kendi branşlarında  atama sayıları çok az olduğu için teknik  eğitim   fakültesi   mezunlarıTeknoloji  ve Tasarım  alanına  başvurmuş  ve az da olsa atamaları bu alana yapılabilmişti.

2012 Şubat atamalarına gelinmeden önce, memurlar.net  aracılığıyla  Teknoloji ve Tasarım alanına verilecek olan kontenjanların boş kalacağını bildirmiş, 2011 yılındaki gibi Teknoloji ve Tasarım alanının Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına 3. öncelikli olarak kaynak gösterilmesini istemiştik. TTK bu talebimizi olumlu bulmamış ve nihayetinde Teknoloji ve Tasarım alanında 380’e yakın kadro boş kalmıştı. Bu nedenle de umutlarını Teknoloji ve Tasarım alanına bağlayan bir çok Teknik Eğitim Fakültesi mezunu öğretmen adayı da fazlasıyla mağdur olmuştur.

TTK’ye ve Milli Eğitim Bakanlığına buradan, Teknoloji ve Tasarım alanının 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılı Ağustos atamalarında da Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına verilmesi için ve aynı mağduriyetlerin tekrar oluşmaması için çağrıda bulunuyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum