banner476

TEOG Yep Puanları 2015 ( oges.meb.gov.tr)

TEOG YEP Okul puanları... Bu sene binlerce öğrencinin girdiği teog maratonu geçtiğimiz aylarda sona ermişti.Sınavların bitiminin ardından öğrencilerin ve velilerin gözleri okulların kontenjanlarında ve bu taban puan bilgilerinde.Okulların esas kontenjanları ve taban puanları 26 Haziran (cuma) açıklanacaktır. Açıklandığı anda bu kontenjanlar ve okulların taban puanları "TEOG YEP Okul Puanları 2015" adlı haberimizde olacaktır.

Öğretmen Atamaları 26.06.2015, 11:28 26.06.2015, 11:29
TEOG Yep Puanları 2015 ( oges.meb.gov.tr)
TEOG Yep Puanları 2015 ( oges.meb.gov.tr) TEOG YEP Okul puanları... Bu sene binlerce öğrencinin girdiği teog maratonu geçtiğimiz aylarda sona ermişti.Sınavların bitiminin ardından öğrencilerin ve velilerin gözleri okulların kontenjanlarında ve bu taban puan bilgilerinde.Okulların esas kontenjanları ve taban puanları 26 Haziran (cuma) açıklanacaktır. Açıklandığı anda bu kontenjanlar ve okulların taban puanları "TEOG YEP Okul Puanları 2015" adlı haberimizde olacaktır.

  Geçtimiz yıllarda ve bu yılda da binlerce öğrenci sınav maratonu nedeniyle kendi yaşıtlarıyla yarıştılar. Bu yıl girilen teog sınavının sonuçları bildiğiniz üzere geçmiş günlerde açıklanmıştı. Açıklamanın ardından tüm öğrenci ve velilerin gözleri okul kontenjanları ve okulların taban puanlarının ne kadar olduğundaydı. Bu haberimizde sizler için hangi okulun ne kadar kontenjanı olduğunu ve taban puanlarının ne kadar olduğunu sizlerle paylaşacağız."TEOG YEP Okul Puanları 2015" adlı haberimizde 26 haziran tarihinde okul kontenjanları açıklandığı anda bu kontenjanları mebpersonel editörleri tarafından sizlere duyurulacaktır.

TEOG Lise Yerleştirme Esas Puanları-YEP bugün MEB TEOG sorgu ekranından açıklanacak. 

TEOG YEP puanlarını adaylar meb.gov.tr adresinden görebilecekler. TEOG 2015 YEP puanlarını görmek için adayların TC Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve sayfada çıkan Güvenlik Kodu bölümünü doğru şekilde doldurmaları gerekiyor. 

 TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN MEB'DEN AÇIKLAMA: Sonuçlar 26 Haziran'da açıklanacak.

TEOG sınav sonuçlarının yayınlanmasının ardından öğrencilerin meraklı bekleyişleri son bulmuş oldu. Şimdide TEOG tercih işlemi heyecanı başladı.Yerleştirme yapılacak okulların tercihlere esas kontenjan tabloları, 26Haziran 2015 tarihinde oges.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.  Ayrıca bu süreçte yapılması gereken işlemlerle ilgili tüm ortaokul müdürlüklerinden bilgi edinilebilir. Öğrencilerin liselere tercih işlemleri, 6-16 Temmuz 2015'de e-okul sisteminden alınacak.

TEOG SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


TEOG KONTENJAN VE OKUL PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştirme işlemleri için tercihler 6 Temmuz 2015 tarihinden itibaren 16 Temmuz 2015 saat 13:00’e kadar (Ramazan Bayramı tatili sebebiyle)  e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabilecektir.

Tercih işlemlerinde öğrencilerin taşıması gereken genel başvuru şartları nelerdir?

-2014–2015 öğretim yılında ortaokul 8’inci sınıfı başarıyla tamamlamış olmak,
-Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak,
-Yerleştirmeye esas puana (YEP) sahip olmak.
 
8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin yerleştirme işlemleri;

-Tercihleri doğrultusunda,
-Okul kontenjanlarına göre,
-Yerleştirmeye esas puan üstünlüğü dikkate alınarak yapılacaktır.

Yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 tarihinde  e-okul.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları otomatik olarak yapılacaktır.
 
Mebpersonel // Özel Haber
Yorumlar (20)
boşver 5 yıl önce
Su anda 26 hazirandayiz ve hala ortada sonuçlar diye bir şey yok . bilmiyorum artık altından ne çıkacak...
ozge 5 yıl önce
Ewt bugun aciklancakk ama hala yokk valaha egitim sistmimiz cok bozukk yaa lanet olsun..
ayşe 5 yıl önce
cidden ya sıkıldık artık beklemekten öğleden sonra kavramı oldukça geniş bir zaman söylense bizde o zaman diliminde geçsek bilgisayarın başına kaç saattir oturmuş ekrana bakıyorum açıklansın diye
Ssss 5 yıl önce
Geçen sene 7 gibi açıklanmıştı
Teog 5 yıl önce
Kaçta aciklanacak
damla 5 yıl önce
Ogrenemiyorummmm yaaaa
beyza 5 yıl önce
Ya açıklansın artık ama saat 13:30 demiş meb h daha fol yok yumurta yok off...
fdddd 5 yıl önce
2014-2015 yılı temel eğitimden ortaöğretime geçiş sürecindeki yerleştirmeye esas puanların (yep) 24 haziran 2015 tarihinde ilan edileceği bakanlığımız tarafından yayımlanan kılavuzda belirtilmişti. ancak ikinci dönem yapılan ortak sınavlardaki bazı sorulara açılan davalar ve yargı sürecindeki aksamalar nedeniyle yep sonuçlarının ilanı ertelenmişti.
26.06.2015 tarihinde 12. i̇dare mahkemesinde d kitapçığı i̇ngilizce 11. soru (a kitapçığı 10. soru, b kitapçığı 1.soru, c kitapçığı 3.soru ) ile ilgili açılan dava neticesinde, mahkeme bu soruya iptal kararı vermiştir.
danıştay 8. dairesinin 26.11.2014 tarih ve 2014/2083 esas sayılı kararı doğrultusunda iptal edilen soruyu tüm adayların doğru cevapladığı kabul edilerek i̇ngilizce ders puanları yeniden hesaplanacaktır.
bu karar sonrasında bakanlığımız, 8inci sınıf yılsonu başarı puanı ile yerleştirmeye esas puanları yeniden hesaplayarak, yeni puanları 29.06.2015 pazartesi günü saat 09.00da e-okul üzerinden açıklayacaktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@