banner476

TEOG yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) açıklandı

TEOG yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) açıklandı

Öğretmen Atamaları 26.06.2015, 15:53 26.06.2015, 15:54
TEOG yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) açıklandı
 TEOG yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) açıklandı TEOG Yerleştirme Puanları bugün açıklanıyor. Normalde 24 Haziran'da açıklanması gereken teog yerleştirme puanları sınavda geçen bir sorunun hatalı ve yanlış olabilmesi yüzünden mahkeme kararı ile 26 Haziran akşamına kadar açıklanma süresi verilmişti.Bugün açıklanacak olan TEOG YEP (Esas Yerleştirme Puanları) MEB tarafından açıklandığı anda Mebpersonel.com editörleri tarafından güncel olarak sizlere duyurulacaktır.Ayrıca Haberimizde Geçen sene Türkiye genelindeki tüm illerin asgari ve azami olarak kaç puanla öğrenci aldıklarını ve yüzdelik dilimlerini bulabilirsiniz. Detaylar Haberin Devamında...


 
TEOG YEP puanlarını adaylar MEB.gov.tr adresinden görebilecekler. TEOG 2015 YEP puanlarını görmek için adayların TC Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve sayfada çıkan Güvenlik Kodu bölümünü doğru şekilde doldurmaları gerekiyor.

MEB.GOV.TR ADRESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG YEP PUANLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

TEOG 2015 YEP puanlarının saat kaçta açıklanacağına ilişkin bilgi henüz MEB'ten gelmedi. MEB'in bugün gün içinde TEOG YEP puanlarını açıklaması bekleniyor.

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI 14 AĞUSTOS'TA AÇIKLANACAK

TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz´da yapılacak.

Öğrencilerin TEOG sonuçları sonrası liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak. TEOG yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.TEOG LİSE TABAN PUANLARI YEP YÜZDELİK DİLİM 2014-2015 HABERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki Haberimizden Geçen Seneki Liselerin Kaç Öğrenci aldıklarını, Kaç Taban puanlarıyla aldıklarını ve yüzdelik dilimlerini bulabilirsiniz


TEOG sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak okulların tercihlere esas kontenjan tabloları, 24 Haziran 2015 tarihinde oges.meb.gov.tr internet adresinden ilan edileceği belirtilmişti. Ancak Milli eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan son açıklamaya göre Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) Yerleştirme Esas Puanları-YEP) 24 Haziran Çarşamba günü açıklanmayacağı belirtildi.


TEOG'da bir velinin tartışmalı bir soruyu mahkemeye taşıması TEOG sonuçlarının açıklanmasını geciktirdi. Çarşamba açıklanması beklenen TEOG sonuçlarının cuma gününe ertelendiği öğrenildi. YEP sonuçları için mahkeme kararının bekleneceği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanmıştır. İş ve işlemler kılavuzda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Kılavuzda, Yerleştirme Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde ilan edileceği duyurulmuştu. Ancak süreç içerisinde 1 (bir) soruya açılan davaya ilişkin mahkeme kararı beklendiğinden, yerleştirmeye esas puanların açıklanması idari mahkeme kararı neticesi yapılacak.”

TEOG ortak sınavları kapsamında bir soru için açılan dava nedeniyle liselere girişte kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puan’lar (YEP) açıklanmayınca özel okullarda bugün başlayan kayıtlar da durduruldu.

 Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nden yapılan açıklamada, kayıtlarla ilgili şöyle denildi:

1. Milli Eğitim Bakanlığı’nca daha önce 24 Haziran 2015 tarihinde açıklanacağı bildirilen TEOG Yerleştirmeye Esas Puanı, soru iptali talebi ile açılan dava sonucunun beklenmesi nedeniyle belirlenen tarihte resmi olarak açıklanamamıştır.
2. Özel okullar için şu ana kadar ilan edilen kayıt takvimleri bu nedenle iptal edilmek zorunda kalınmıştır.
3. Gerek duyan özel okullar yaptıkları ön kayıtlarını, puanların değişmesi ihtimaline karşı yeniden hesaplanmak kaydıyla geçerli kabul edecek ve resmi açıklamadan sonra tekrar hesaplama yapmak koşuluyla ön kayıtlarına devam edecektir.
4. Gerek duyan özel okullar, Yerleştirmeye Esas Puan resmen açıklanana kadar yapılan ön
kayıtlarını iptal etmiş ve kayıt sistemlerini durdurmuştur.
5. Yerleştirmeye Esas Puanlar 26 Haziran Cuma akşamına kadar açıklandığı takdirde özel okullar 27 – 28 Haziran Cumartesi – Pazar günleri ön kayıt yapacaklar veya yapmaya devam edeceklerdir.
6. Bu durumda özel okullar, 29-30 Haziran tarihlerinde kesin kayıt yapacak ve 1-5 Temmuz tarihleri arasında serbest kayıt sistemine geçeceklerdir.
7. Özel okullar kayıt kurallarını ve kayıt takvimlerini, kendi resmi web sitelerinde ve okullarında velilerin görebileceği bir yerde ilan edecektir.
8. Yerleştirmeye Esas Puanların daha geç bir tarihte açıklanması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirleyeceği yeni takvime göre özel okulların yeni kayıt takvimi de kamuoyuna duyurulacaktır.

Öte yandan öğrencilerin TEOG tercih işlemleri, 6-16 Temmuz 2015'de e-okul sisteminden alınacak. Yerleştirme işlemleri için tercihler Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 6 Temmuz 2015 tarihinden itibaren 16 Temmuz 2015 saat 13:00’e kadar e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabilecektir. TEOG yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.

TEOG tercih işlemlerinde öğrencilerin taşıması gereken genel başvuru şartları nelerdir?

2014–2015 öğretim yılında ortaokul 8’inci sınıfı başarıyla tamamlamış olmak,
Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak,
Yerleştirmeye esas puana (YEP) sahip olmak.
 
Mebpersonel // Özel Haber
Yorumlar (2)
zaza 5 yıl önce
teog yerleştirmeye esas puanlar (yep) açıklandı diye başlık atıyorsunuz, açıklandığı anda diye devam ediyorsunuz.sizin Allah ınız varmı? !
İncilay 5 yıl önce
Braavo mwb.her sinav gibi bu da fiyasko

Gelişmelerden Haberdar Olun

@