Tüm Atanamayan  Öğretmenler Adına 29 Ekimde Hataydan Ankaraya Yürüyecek

Tüm Atanamayan Öğretmenler Adına 29 Ekimde Hataydan Ankaraya Yürüyecek

Ersan Dalğıç,Tüm Atanamayan Öğretmenler Adına 29 Ekimde Hatay'dan Ankara'ya Yürüyecek ve 24 Kasımda Ankara'da şubat ataması için yapılacak eylem için Ankara'da olacak.

 Beden Eğitimi Öğretmeni ERsan Dalğıç atanamayan tüm öğretmen arkadaşları adına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Top Boğazından Ankara'ya yürüyecek

Ersan Dalğıç ,2003 yılında mezun olduğu Beden Eğitimi bölümünden sonra bir türlü atanmadığı için kendi durumunda olan öğretmenler ve branş seçtirilen  Milli Eğitimin sınıf öğretmeni politakasını protesto amaçlı olararak 29 Ekim de Top Boğazından yola çıkarak 24 Kasım Öğretmenler  gününü seçerek Türkiye genelinde aynı amaçla Ankarada yapılacak olan protestota katılmayı hedefliyor.

Dalğıç " Yeter Artık onurlu haysiyetli  ve şerefli bir yaşam için mücadele ediyorum amacım belli tüm atanayamayan öğretmenler adına  bu protesto yürüyüşüne başlıyacağım umarım ses getirir "dedi.

Dalğıç ülke genelinde 160 bin  öğretmen ihtiyacı olmasına rağmen yıllardır atama yapılmaması aileriyle birlikte  350-400 bin vatandaşın özüldüdüğü belirti.

www.yankigazate.com
Tüm Atanamayan  Öğretmenler Adına 29 Ekimde Hataydan Ankaraya Yürüyecek

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

37 Yorum