TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLERİNDEN CUMHURBAŞKANI SAYIN ERDOĞAN’A

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLERİNDEN CUMHURBAŞKANI SAYIN ERDOĞAN’A

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLERİNDEN CUMHURBAŞKANI SAYIN ERDOĞAN’A: EdebiyatYolu ÜçBindirReis

MEBPERSONEL.COM sitemize yazan Türk Dili ve Edebiyat öğretmenleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek kontenjan talebinde bulundular. İşte sitemize gelen o talep yazısı:
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Kasım 2020’de açılışını gerçekleştirdikleri Kahramanmaraş-Göksun arasındaki yolun adını "Edebiyat Yolu" olarak belirlediklerini söylemişti. Güneydoğu Anadolu'yu, İç Anadolu'yu ve Karadeniz'i birbirine bağlayan güzergâh üzerinde yer alan, tünel ve viyadüklere Türkiye'nin kültür ve sanat hayatına eşsiz katkılarda bulunan Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Akif İnan, Alaeddin Özdenören, Ali Kutlay ile Âşık Mahsuni Şerif, Hayati Vasfi Taşyürek, Abdurrahim Karakoç, Bahattin Karakoç, Sezai Karakoç ve Necip Fazıl Kısakürek'in isimleri verilmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şiire ve edebiyata ilgisi malumdur. Hemen hemen her atamada mağdur olan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Twitter’da “EdebiyatYolu ÜçBindirReis” etiketini kullanarak seslerini duyurdular. Bu sene Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin belli başlı kullandığı etiketler:

 #dirilişedebiyat3bin
Edebiyata ÜçbinNefes
 #UyanışEdebiyat3Bin
Edebiyatta Reform3Bin
ZiyaHocam Edebiyata3Bin
EdebiyatYolu ÜçBindirReis


Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri; karma alım adaletsizliği, alan değişikliği, ücretli ve dershaneci öğretmen atamaları ile ders sayısının düşürülmesiyle mağdur olmuşlardı. Öğretmenler, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 600 binden fazla öğrencini ortaöğretime başlaması dolayısıyla kontenjanlarının artacağını umuyor. Çünkü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 05 Eylül 2019’da AA Editör Masası’na konuk olmuş ve lise branş öğretmenlerinin artacağını ifade etmiştir. Selçuk, "4+4+4 başladığı yıl ilkokula başlayan çocuklar, 2020-2021 eğitim yılında lise bire başlayacak. Bizim çağ nüfusumuz normalde 1 milyon 200 bin civarındayken o sene 1 milyon 800 bin küsur olacak. Önümüzdeki yıl bizim fiziksel altyapıyı kurmamız, öğretmen ihtiyaçlarımızı sağlamamız, dersliklerin, laboratuvarların düzenlemesini yapmamız gerekecek" demişti.

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLERİNDEN CUMHURBAŞKANI SAYIN ERDOĞAN’A

Sesimizi duyurmak için 5. kez bizlere yardımcı olan MEBPERSONEL Ailesi’ne teşekkürü bir borç biliriz.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.