banner476

Ücretli öğretmen atama başvuruları ne zaman? Bakan açıkladı

Ücretli öğretmen atama başvuruları ne zaman? Bakan açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) en az 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı daha yapacak. Duyuru Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapıldı. Peki atamalar ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Öğretmen Atamaları 30.03.2018, 08:45 30.03.2018, 08:45
Ücretli öğretmen atama başvuruları ne zaman? Bakan açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuk olduğu bir televizyon programında 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağının haberini verdi. Söz konusu alımlarla birlikte bu sene içerisinde toplam 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Buna göre 27 Mart itibarıyla yayımlanan geçici madde gereği 6 ay içerisinde sözlü sınav gerçekleştirilecek. 27 Mart 2018’de başlayan süreç 27 Eylül 2018 tarihine kadar sözlü sınavın yapılması gerekiyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak? İşte MEB 5 bin öğretmen ataması ile ilgili detaylar...

5 BİN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuk olduğu bir televizyon programında kamuoyuna 5 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili bilgiler verdi. Yılmaz açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ücretli öğretmenlere müjde verdi.

Buna göre en az 5 yıldır ücretli öğretmenlik yapanlar sözleşmeli olarak atanacak. Atama hakkında bilgi veren İsmet Yılmaz, atamaların önümüzdeki hafta içerisinde yayımlanmasının beklendiğini belirtti. Söz konusu atamalarla ilgili ilan yayımlandığında sizleri bilgilendireceğiz."

Bakanlık önümüzdeki hafta 5000 ücretli öğretmen ataması için atama başvuru kılavuzu ve takvimi yayımlayacak. 5000 ücretli öğretmen ataması için önceki haberimizde açıkladığımız gibi başvurular 2 aşamada gerçekleştirilecek. Şu şekilde:
 

Ücretli öğretmen atamalarına başvurular 2 aşamada gerçekleştirilecek. 2 aşamada gerçekleştirilecek başvuruların tüm detaylarını mebpersonel.com olarak haberimizde açıklıyoruz.

1. aşama başvurularında şartları tutan her aday elektronik sistem üzerinden başvurularını yapacak. En önemli şartlar ise şu şekilde:

*MEB'e bağlı eğitim kurumlarında ek ders karşılığında en az 540 gün sigorta primi ödenmesi

*2017 KPSS'den daha sonra belirlenecek olan taban puanı almış olmak
*2017 yılında MEB'e bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında olarak aktif  olarak çalışmak.
*Öğretmen olma yeterliliğine sahip olmak


***Bakanlık bu maddelerde herhangi bir esnetme yapmayacak.

2. aşama başvurularında ise başvuru durumu ve sayılarına göre branş kontenjan dağılımları belirlenecek. Branş kontenjan dağılımına göre mülakat (sözlü sınav)  yerleri belli  olması için yine başvurular alınacak.

5000 ücretli öğretmen atamasında bakanlık 2017 KPSS puanı ile taban puan belirlemesi yapacak ve bu taban puan üzeri alan ve diğer şartları taşıyan adayları sözlü mülakata alacak. Bakanlığın atama için 50 taban puanı belirleyeceği tahmin ediliyor. 

Ücretli öğretmen ataması için başvuruların Nisan ayının ilk haftasından itibaren elektronik ortamda yapılacağını tahmin ediyoruz...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@