ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNU ÇÖZÜLÜR MÜ?

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNU ÇÖZÜLÜR MÜ?

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNU ÇÖZÜLÜR MÜ?

MEB'in yıllardır öğretmen açığını kapatmak için uyguladığı ücretli öğretmenlik önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Atanmayı bekleyen binlerce öğretmen varken öğretmenlerin ek ders karşılığında geçici olarak görevlendirilmeleri eğitim açısında ne kadar yararlı olabilir ki? Görünen o ki ücretli öğretmenlik hala problem olmaya devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ücretli öğretmenliği bitirmeye kararlı olduklarını söylüyor. Bakalım ücretli öğretmenlik bitirilebilecek mi?
Geçen yıl dönem başında 64 bin 600, dönem sonunda 54 bin civarında, bu sene de 12 bin civarında ücretli öğretmen istihdam edildiğini ifade eden Dinçer, "Ücretli öğretmen sorununu bu ülkede çözmek üzereyiz. Üstelik, bu yıl 21 tane farklı seçmelik ders koyduğumuz halde ücretli öğretmen sayısını bu kadar düşürmeyi başardık" diye konuştu.

Gerçi 12 bin ücretli öğretmen sayısı bize pek mantıklı gelmedi ama tüm öğretmenlerin kadrolu atanması dileğiyle verilen rakamlara inanıyoruz.
Okulsorucom

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum