Yeni Ek Öğretmen Ataması Mı Yapılacak? İşte detaylar

Yeni Ek Öğretmen Ataması Mı Yapılacak? İşte detaylar

MEB PERSONEL-Ağustos ayında 20 bin ek atama yapılacak mı? Tüm detaylar mebpersonel.com.'da

MEB Personel- Atama bekleyen öğretmenler 2019 KPSS puanları ile ek bir öğretmen ataması yapılmasını talep ediyor. Bu talep için dün öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ömer İnan ile bakanlık ilgili makamında bir görüşme gerçekleştirdi. 2019 KPSS ile 20 bin ek öğretmen ataması talebini içeren bu görüşmenin detaylarını haberimizde açıklıyoruz:

Bilindiği üzere bakanlık 2020 yılında 18 Mart'ta 20 bin, 1 Eylül'de 20 bin ek atama olacak şekilde toplamda 40 bin yeni sözleşmeli öğretmen atamasını gerçekleştirdi. 40 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ilk aşaması olan 20 bin öğretmen atamasında atanan öğretmenler Haziran ayı itibariyle görevlerine başladı. Ek atama da atanacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ise mülakat sürecine girdi onların da ataması Ağustos ayının son haftası alınacak  tercihlerden sonra 1 Eylül'de yapılacak.

Peki ek yeni bir öğretmen ataması mümkün mü?

Bu konuda sosyal paylaşım sitesi twitterdan taleplerini yetkililere duyurmaya çalışan öğretmen adayları 2019 KPSS ile atama mağduriyeti yaşadıklarını belirterek ek 20 bin öğretmen ataması talebinde bulunuyor. Bunun için bir ekip kuran öğretmen adayları MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan ile dün bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin detayları tam olarak bilinmemekle birlikte Ağustos ayında yeni bir öğretmen ataması duyurusunun gündeme geleceği tahmin ediliyor. Koronavirüs ve pandemi dönemi nedeniyle okulların iki eğitime geçecek olması öğretmen ihtiyacını artıracağından dolayı yeni bir öğretmen ataması duyurusunun geleceği sitemize ulaşan bilgiler arasında. 

Ağustos ayında yeni bir öğretmen ataması mümkün müdür? Bunu süreci takip ederek göreceğiz.

İşte 2019 KPSS ile yeni bir öğretmen ataması talebiyle bakanlığa giden öğretmenlerin MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan ile çektirdikleri ve sitemize ulaşan o fotoğraf mebpersonel.com farkıyla:

Yeni Ek Öğretmen Ataması Mı Yapılacak? İşte detaylar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.