banner476

Yeni Öğretmen Atamaları Yapılan Adaylar Bu Tarihte Göreve Başlayacak

Yeni ataması yapılan öğretmen adaylarının göreve başlama tarihi netleşti.

Öğretmen Atamaları 01.09.2020, 17:35
Yeni Öğretmen Atamaları Yapılan Adaylar Bu Tarihte Göreve Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını bugün gerçekleştirdi. Yeni ataması yapılan öğretmen adayları atama sonuçları e devlet sistemi üzerinden öğrendikten sonra sosyal medya hesapları üzerinden atandıkları il ilçe ve kurumlarla atama sevinçlerini paylaştı. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen doluluk oranının %93 seviyesine geldiğini ve bunun da çok olumlu bir durum olduğunu belirtti.

Öte yandan ataması yapılan 20 bin öğretmen şu sorunun cevabını merak eder oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları töreninde bu konuya da değindi. Bakan Ziya Selçuk okulların yüz yüze eğitime açılacağı tarihi işaret ederek, şunları söyledi. mebpersonel.com farkıyla 20 bin sözleşmeli öğretmenin göreve başlayacağı tarihi haberimizde Bakan Ziya Selçuk'un sözleriyle açıklıyoruz:
 

Bakan Selçuk:

Öğretmen doluluk oranı yüzde 93 olmuş durumda, bu güzel bir gelişme.

MEB, yaklaşık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı. Adaylar sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecek.

20 bin yeni öğretmen ataması demek, 20 bin genç yüreğin aynı anda atması demek. O sesi toplayabilseydik eğer bugün Türkiye’nin dört bir yanından; dinlerken “İşte bu geleceğin sesi!” diyecektik. Hoş geldin meslektaşım; meslek hayatına, okullarımıza, çocuklarımıza...

"Elbet bu okulların açılması ile takvime bağlı, önümüzdeki süreçte zaten bunu sizlerle paylaşmış oluruz. Şu an sadece iş ve işlemlerin yapılmasına kaldı arkadaşlarımızın durumu. "

Bu cümlelere binaen yeni ataması yapılan öğretmenlerin görev başı yapmaları için okulların yüz yüze eğitime açılması gerekiyor. Bu durumda 21 Eylül tarihinden sonra öğretmenlerin göreve başlamaları için kararnamelerin gönderileceğini tahmin ediyoruz.

Bakan Ziya Selçuk'un konu ile ilgili konuşma videosu için TIKLAYINIZ

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@