Ziraat mezunları sınıfa öğretmenler tarlaya.

Ziraat mezunları sınıfa öğretmenler tarlaya.

Ziraat mezunları sınıfa öğretmenler tarlaya.

 Bakanlık, tarla bitkileri mezunlarını ücretli öğretmenlik adı altında görevlendirirken, atama bekleyen öğretmenler mevsimlik kayısı işçiliği, barmenlik gibi işlerde çalışıyo

Taraf’ın, “This is Lahana” manşetiyle, tarla bitkileri mezunlarının İngilizce, mobilya mezunlarının ise matematik gibi derslere girerek ücretli öğretmenlik yaptığını duyurmasının ardından atanamayan bazı öğretmenlerin de tarlalarda mevsimlik tarım işçiliği yaptığı ortaya çıktı. Tarım işçiliği, mobilyacılık, engelli çocuk bakıcılığı, barmenlik gibi işler yapan atanamayan öğretmenler yaşadıklarını Taraf ’a anlattı.


Mecburen barmenlik yapıyorum

KPSS’den 84 puan almasına rağmen atanamayan fen bilgisi öğretmeni Yeliz Öztürk, “Dershaneler sigortalarımızı bile karşılamıyor. Mecburen bir barda barmenlik yapıyorum. Geç saatlere kadar insanlara servis yapıyorum. Annem beni çok zor koşullarda okuttu. Mezun olur olmaz iş hayatına atılıp kendi ekmek paramı kazanacağımı düşünüyordum. Ücretli öğretmenlik yaptım, okulda müdür bana, “40 dakika boyunca çocukların başlarına bir şey gelmesin yeter” diyordu. 

Haberin devamını okumak için tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum