12.sınıfların diploma notu nasıl hesaplanacak?

Koronavirüs hastalığının kontrol altına alınabilmesi için uzaktan eğitimde geçen milli eğitim bakanlığı bu süreçte geçen sürelerde tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerin bu dönem not ile değerlendirilmeksizin ilk dönem notlarına göre üst sınıfa geçmesine ve mezun olmasına karar verdi? Peki bu durumda YKS sınavı için önemli olan 12.sınıfların diploma notu nasıl hesaplanacak ? detaylar haberimizde..

Özel 08.05.2020, 08:54 08.05.2020, 09:11
12.sınıfların diploma notu nasıl hesaplanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim sürecinin sonuna doğru yaklaşılması sebebiyle özellikle bu süreçte öğrencilerin sınıf geçme esasları nasıl olacak ? öğrenciler nasıl sınıf geçecek tartışmalarına yönetmelik değişikliği ile son verdi.

Yapılan değişik ile uzaktan eğitim sürecinde geçen sürelere not verilmeden ve oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için ilk dönem devamsızlıktan kalan öğrenciler dışındaki tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerin ilk dönem notları ile üst sınıfa geçmesine karar verildi.

İlk dönem notlarına göre doğrudan sınıf geçemeyen öğrenciler ise zayıf derslerinden sorumlu olacak şekilde üst sınıfa geçmelerine karar verdi. Peki bu durumda özellikle YKS için önemli olan diploma notu nasıl hesaplacanacak ? 12 .sınıf öğrencilerinin diploma notu nasıl hesaplanacak ?

Yapılan değişikliğe göre tüm sınıf düzeylerinde ki öğrencilerin bu eğitim öğretim dönemindeki derslerin 1.dönem notları , yıl sonu notları olarak değerlendirip buna göre diploma notları ortaya çıkacaktır.

Yani diğer bir değişle 12.sınıf öğrencilerinin ilk dönem not ortalaması kaç ise 2020 -2021 eğitim öğretim yılı 12.sınıf ortalaması o not kabul edilecektir.ve buna göre diploma notu ortaya çıkacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@