banner476

20 Bin Ek Öğretmen Ataması İçin MEB'den Atama Takvimi Bekleniyor.

Atama bekleyen öğretmenler büyük bir heyecanla 20 bin ek öğretmen ataması için MEB'den açıklama bekliyor.

Özel 02.03.2020, 11:30
20 Bin Ek Öğretmen Ataması İçin MEB'den Atama Takvimi Bekleniyor.

Atama bekleyen öğretmenler büyük bir birliktelik ve mücadele ile kamoyuna seslerini duyurması sonucu 20 bin öğretmen ataması müjdesini Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK  Anadolu Ajansı Editör programında vermişti. 

20 bin ek öğretmen ataması müjdesini alan öğretmenler şimdi ise Milli Eğitim Bakanlığından 20 bin ek atama için takvim konusunda resmi bir açıklama bekliyor.

Rutin olarak devam eden 20 bin öğretmen atamasında sona doğru yaklaşıldı geçtiğimiz hafta mülakat puanları açıklandı şu an ise itiraz süreci devam ediyiyor ve 18 MART 2020 Tarrhi itiabari ile 20 bin öğretmen ataması sona erecek ve gözler 20 bin ek öğretmen ataması takvinine çevrilecek.

Binlerce öğretmen adayıda bu sebepten dolayı 20 bin ek öğretmen ataması için takviminin kısa bir süre içinde MEB tarafından ilan edilmesini bekliyor.

Atama bekleyen  öğretmenler MEB tarafından açıklanacak atama takviminin 2020 KPSS sınavından önce bitirlimesini istiyor çünkü süreç uzadıkça tartışmalar artıyor.

Özetle büyük bir mücadele sonrası kazanılan ve müjdesi veriline 20 bin ek öğretmen atama takviminin MEB tarafından bir an önce açıklanıp bu konununda netleşmesini bekleyen atama bekleyen öğretmenler büyük bir merakla Bakan  Ziya Selçuk ve Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'dan gelecek o açıklamayı bekliyor.

Mebpersonel.com olarak bizlerde süreci takip edip gelişmleri sitemiz de siz değerli  öğretmenlerimize aktaracağız.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@