banner476

20 bin öğretmen ataması başvurularında tercih sorunu hatası mı var ?

20 bin öğretmen ataması başvurularında tercih sorunu hatası mı var ?

Özel 14.03.2020, 10:23 14.03.2020, 16:35
20 bin öğretmen ataması başvurularında tercih sorunu hatası mı var ?

20 bin öğretmen ataması için tercih başvurları dün gece 23:59 itibari ile sona erdi. MEB tarafından yayımlanan atam takvimine göre ise sonuçlar 18 Mart 2020  günü açıklanacak. Dün itibari ile başvurarın bitmesindne sonra tercih yapan bazı atama bekleyen öğretmenler başvuru sayfasında tercih yapmalarına rağmen sistem tarafından gelen uyarıda tercih yapmadıkları uyarısını alıyorlar.

Bu konuda twitterda #tercihisorunu hastagi ile seslerini duyurmaya çalışan sorun yaşayan öğretmenler başvuru yaptıkları halde sistem tarafından başvuru yapılmadığı uyarısı aldıklarına dair ekran görüntülerini paylaşarak yetkililerin bir an önce bu konudaki yanlışlığı gidermesini istiyorlar.

Bu konunun çözümü için MEB  Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'ya twitter adresi üzerinden yazan atama öğretmenler bu konuda mağduriyet yaşanmaması için çözüm beklediklerini ilettiler. 

@hmzaydg  Müdürümüz öğretmen ataması tercih başvurularında #tercihsorunu olduğunu söyleyen ve bu konuda mağdur olan öğretmenlerimiz var. Sorun varsa mağduriyet yaşanmaması için ivedi çözüm bulunmasını talep ediyoruz.

Mebpersonel.com olarak  #tercihsorunu  konusundaki gelişmleri sizlere aktarymaya devam edeceğiz.

TERCİH YAPMALARINA RAĞMEN SİSTEM TARAFINDA TERCİH YAPMADIZ UYARISI ALAN BİR KAÇ ADAYIN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

Yorumlar (1)
Fatma Kübra 4 ay önce
Tercihlerde yanlışlık var mı bilemem ama yazınızda olduğu kesin 18 Mart Çarşamba günü oluyor Pazartesi değil

Gelişmelerden Haberdar Olun

@