2020 YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Sondakika gelişmeleri

2020 YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Özel 01.05.2020, 14:25
2020 YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Sondakika gelişmeleri

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ne zaman yapılacak? YKS sınavı tarihi belli mi? İşte tüm detaylar.

Son günlerde yaşanan korona virüs salgını sebebiyle birçok organizasyon, turnuva ve sınav gibi faaliyetler ya iptal edildi ya da daha ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Salgın hastalığın ülkemizde etkili olması nedeniyle başta YKS Sınavı (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) olmak üzere birçok sınav ertelenmek zorunda kalmıştı. Normal şartlarda açıklanan resmi tarihlere göre 20 – 21 Haziran 2020 tarihlerinde yapılması planlanan YKS sınavı koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Peki YKS Sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2020 YKS sınavı tarihi…

2020 YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Tüm ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle geçtiğimiz aylarda 20 – 21 Haziran tarihlerinde yapılması beklenen YKS sınavı ertelenmişti. Başta YKS sınavı olmak üzere YDS, ALES, KPSS ve daha birçok sınav daha ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan son resmi açıklamalara göre 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın tarihi belli oldu. YÖK tarafından yapılan açıklamalara göre 2020 YKS Sınavı 25 – 26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacağı belirtildi. 

2020 YKS Konuları Neler?

Korona virüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmiş sınavlar ertelenmişti. Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığından yapılan resmi açıklamaya göre öğrencilerin mağdur olmaması için bu yıl sınavda farklı müfredat uygulanacak. Yeni uygulamaya göre öğrenciler 12. Sınıf derslerinin ikinci dönem konularından muaf sayılacak. Son düzenlemeye göre öğrenciler 2020 YKS Sınavında 9-10-11 ve 12.sınıfın birinci döneminden sorumlu olacaklar.

Yorumlar (5)
Yks Tarihi değişmesin 2 ay önce
Hangi tarihte yapılan resmî açıklama bu ?
Yks Tarihime Dokunma 2 ay önce
Bu ne zaman ki reisi açıklama ? Mart ayındaki ise lütfen belirtin , yorulduk artık.
Fadime 2 ay önce
Bi diyorsunuz haziran bi diyorsunuz temmuz cocuk oyuncagi mi bu arkadaşim? Eğer yalan haberse hakkim haram zikkim olsun sizlere baska bir sey demiyorum.Sinava hic hazirlanmadiniz herhalde bu stresi bilmiyorsunuz
Mehmet 2 ay önce
#yks25temmuzdakalsin #YKStarihinidegistirme @fahrettinaltun
Alirıza MERT 2 ay önce
Üniversite sınav tarihleri covid-19 nedeniyle 25-26 Temmuz tarihine ertelenmişti,şimdi Kültür ve turizm bakanının ısrarıyla tekrar öne alınma durumu söz konusu.Salgın riskinin devam etmesi ve öğrencilerin motivasyonu yönünden sınav tarihi değiştirilmemeli temmuzda yapılmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@