banner476

3 büyükşehirde sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada, 9 büyükşehir için daha şehre giriş çıkış kısıtlamasının kaldırıldığını açıklamıştı. Giriş çıkış yasağının kaldırıldığı illerden olan Aydın, Denizli ve Şanlıurfa Valileri birer açıklama yaparak, bu illerde 16 ila 19 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağının uygulanmayacağını belirttiler. 9 ile 10 Mayıs'taki sokağa çıkma yasağı uygulaması, giriş çıkış yasağı kaldırılan 7 büyükşehirde uygulanmamıştı. Bu nedenle, giriş çıkış yasağı kaldırılan diğer büyükşehirlerde de sokağa çıkma yasağının uygulanmayacağı yönünde açıklama yapılması bekleniyor.

Özel 12.05.2020, 09:03
3 büyükşehirde sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak

Denizli Valisi Hasan Karahan, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını açıkladı.

Vali Karahan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saat 00.00 itibarıyla kentteki seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını belirtti.

Karahan, "Ayrıca hafta sonu dört günlük sokağa çıkma yasağı ilimizde uygulanmayacaktır." ifadesini kullandı.

ŞANLIURFA VALİLİĞİ: İLİMİZ MUAF TUTULMUŞTUR
Şanlıurfa Valiliği de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını bildirdi. Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirler kapsamında Şanlıurfa'ya giriş-çıkış kısıtlamasının 11 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00'ten itibaren kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Bu çerçevede ilimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı, 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından da muaf tutulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

AYDIN VALİSİ KÖŞGER: SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, hafta sonu 4 gün boyunca Aydın'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacağını duyurdu.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, yaptığı açıklamada, "Değerli Aydınlılar 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı Aydın'da uygulanmayacaktır. Ancak salgın henüz geçmemiştir. Başta maske takma mecburiyeti ve sosyal mesafe kuralı olmak üzere kurallara riayet etmeniz sağlığımız açısından zaruridir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@