8.sınıfların diploma notu nasıl hesaplanacak?

8.sınıfların diploma notu nasıl hesaplanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim sürecinde oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek için yapılan yönetmelik değişikliği ile tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerin uzaktan eğitim süresince herhangi bir puanlama yapılmadan, ilk dönem notlarına göre üst sınıfa geçmelerine karar verildi,Peki bu durumda 8. sınıf öğrencilerinin diploma notu nasıl hesaplanacak?

Milli Eğitim Bakanalığı koronavirüs tedbirleri sebebiyle uzaktan eğitim sürecinde oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yapılmasına Dair Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Yapılan yönetmelik değişikliği ile ilköğretim ve ortaöğretim tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerin uzaktan eğitim süresince herhangi bir puanlama yapılmadan, ilk dönem notlarına göre üst sınıfa geçmelerine karar verildi. Bu durumda 8.sınıf öğrencilerinin diploma notu hesaplanacak?

Yönetmelikte Yapılan değişiklik

"Bu Yönetmeliğin 7 nci maddesine göre eğitim ve öğretime ara verilmesi ve sadece bir dönem puanının bulunması durumunda; bu puanın sınıf geçme puanının altında kalıp kalmamasına bakılmaksızın 4 üncü, 5 inci, 6 ncı, 7 nci ve 8 inci sınıflardaki tüm öğrenciler bir üst sınıfa geçmiş sayılır. Bu durumda derslerin bir döneme ait dönem puanları yılsonu puanı olarak sayılır. Oluşan bu yılsonu puanı, ağırlıklı puan, yılsonu başarı puanı ve ortaokul başarı puanı (OBP) hesaplanmasında da kullanılır"

bu durumda 8.sınıf öğrencilerinin diploma notu hesaplanmasında ilk dönemki notları yıl sonu puanı olarak değerlendirilip buna göre diploma notu hesaplanacaktır

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.