Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyaç Sahiplerine 1000 TL yardım

Aile Bakanlığından Ramazan öncesi ihtiyaç sahibi ailelere 176 milyon TL değerinde yardım!

Özel 24.04.2020, 15:56 24.04.2020, 16:15
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyaç Sahiplerine 1000 TL yardım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı basın açıklamasında, “Ramazan ayı başlamadan önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına net olarak 176 milyon 440 bin 119 lira değerinde ilave kaynak aktardık” dedi. Yapılan nakdi yardımın Ramazan ayı boyunca temel gıda gereksinimlerini karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelere, gazilere ve şehit yakınlarına verilmesi planlanıyor.

Bakan Selçuk ayrıca açıklamasında, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarılan kaynakların, ihtiyaç sahibi ailelere en hızlı şekilde ulaştırılması için oldukça titiz ve hızlı çalışma yürütülüyor. Gönülden inanıyorum ki bu süreci ihtiyaç sahibi hiç kimse kalmadan atlatacağız” ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs Nedeniyle Temel İhtiyaçlarını Karşılayamayan Vatandaşlar da Yararlanacak!

SYD Vakıfları tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olan yardımlardan belirli kriterlere sahip kişiler faydalanabilecek! Aile Bakanı tarafından yapılan açıklamada herhangi bir sosyal güvencesi olmayan veya sosyal güvencesi olup hane içerisindeki birey başına düşen gelirin asgari ücret tutarının 3’te 1’inden az olan haneler faydalanabilecek.

Buna ek olarak Korona Virüs salgını sebebiyle acil durum kararlarının geçerli olduğunu ve dönemsel olarak temel ihtiyaçlarını gideremeyecek durumda olan vatandaşlarında bu yardımlardan azami şekilde yararlanabileceğinin altı çizildi.

Yardımlar Yıl Boyu Sürecek!

2020 yılı boyunca nakdi ve ayni yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ifade eden Aile Bakanı, “Türkiye’nin her il ve ilçesinde kurulu halde olan 1003 SYD (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma) Vakıfları, mevcut kanunlar kapsamında yardıma muhtaç hanelere yıl boyunca nakdi ve ayni yardımlarına devam ediyor ve yıl boyunca da devam edecek.” Dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@