banner476

Ali Yalçın: MEB'i Anlamıyorum!

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: MEB'i Anlamıyorum!

Özel 24.03.2020, 20:35 24.03.2020, 20:40
Ali Yalçın: MEB'i Anlamıyorum!

Uzaktan eğitimin ilk günü EBA TV'de ekrana gelen görüntüler çok konuşuldu. Adnan Menderes'in asıldığı bir çizgi filmin EBA TV üzerinden öğrencilere izletilmesi üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir açıklama yaparak, durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş ve ertesi gün de konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklanmıştı.

Yine Pazartesi günü Can Ataklı, EBA TV'de ders anlatan öğretmenleri kapalı olduğu için eleştirmişti. Başta eğitimciler olmak üzere birçok kesimden Can Ataklı'ya sert tepkiler gelmişti.

Eğitim-Bir-Sen ise Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise, MEB'in bu süreçle ilgili tutumunu Twitter hesabı üzerinden eleştirdi.

İşte Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın o açıklamaları:

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (6)
ali 6 ay önce
Sayın EĞİTİMBİRSEN başkanı Ali BEY, lütfen bu konuda MEB Bakanının yanında yer alın.Yoksa ben sizi hiç iyi niyetli değerlendirmeyeceğim.Her doğru her yerde söylenmez,anlatılmaz.Adnan menderes konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum.Uzaktan eğitimde o sahnenin izlenilme zamanı değildi.MEB Bakanına bakanlıkta bir oyun oynandığını düşünüyorum.Bu konuda Sayın Bakanın yanında yer alın da en azından beni kaybetmeyin:)
Efe 6 ay önce
Keşke bir defada eğitim ile ilgili bir fikriniz olsa
Kahtalı 6 ay önce
Bakana kim komplo kurarsa kursun boşunadır.Kardeşim adamı herkes seviyor.Bence kimse boşuna vakit kaybetmesin.Aslında onu görevden alsalar inanınki ilkokul öğrencileri bile onu geri getirirler çünkü onu herkes çpk seviyor
Ücretli Özel eğitimci 6 ay önce
Kendi adınıza konuşun lütfen.. Sayın bakan biz vekil(ücretli) öğretmenlerin mağduriyetini görmüyor. Bize birkaç saat ders verip giden işçi gibi görüyor. Hayır efendim; biz ayda 120 saat tam süreli okullarda çalışan öğretmenleriz.. ve bu ay maaş vermeyecek...Nasıl sevelim şimdi bakan beyi ?
ali bey 6 ay önce
bizler reisin bakanının yanındayız eğitim bir sen başkanı kendine gel.zamanında paraleller yaptı böyle şeyleri
Yakup 6 ay önce
Ali Yalçın ,Bakanımıza istediğinizi yaptıramıyorsunuz diye ne bu saldırganlığın hani aynı gemideydik Eğitim bir bütündü.Yazık ki ne yazık...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@