Anneler Günü Ne Zaman ?

Anneler Günü Ne Zaman ?

Özel 06.05.2020, 09:24
Anneler Günü Ne Zaman ?

Bu Pazar Anneler Günü Kutlanacak Mayıs ayının ikinci Pazar günü: Anneler Günü

 Anneler günü, her yıl mayıs ayının 2. Haftasına denk gelen Pazar günü kutlanan ve annelere özel sevginin, saygının, hürmetin ve tüm güzel duyguların aktarıldığı gün olarak kutlanan özel bir gün olarak karşımıza çıkıyor.

 İçinde bulunduğumuz 2020 yılında ise anneler günü 10 Mayıs 2020 Pazar günü kutlanacak. Bu günde eşler, çocuklar, akrabalar, komşular ve insanların sevdikleri anne ve anne adaylarına şükranlarını iletecek, güzel duygularını paylaşacak.

 İslamiyet’te de annelere özel bir anlam atfedilmiş, cennetin annelerinin ayakları altında olduğu ifade edilmiştir. Rahmetli ünlü halk ozanı Neşet Ertaş da erkeklerin insanoğlu olduğunu ve annelerin/kadınların insan olduğunu güzel sözlerle açıklamıştır.

 Bu süreçte annelere ve anne adaylarına çiçek başta olmak üzere, kıyafet ve benzeri ürünler hediye ediliyor. Öte yandan anneler için yazılmış şiirler, güzel sözler, kitaplar ve çeşitli görseller de anneler için güzel armağanlar oluşturuyor.

 Bu gün, annesi hayatta olmayanlar için hüzünlü bir gün olarak gerçekleşiyor. Biz de Mebpersonel ailesi olarak 10 Mayıs Anneler Gününü kutluyor, hayatını kaybeden annelerimiz için Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@