banner476

Ara tatil öne çekilip ,okullar tatil mi olacak?

Coranavirüsünün ülkemizde tespitinden sonra en çok merak edilen konulardan biri okullar tatil mi ? sorusu

Özel 12.03.2020, 10:16 12.03.2020, 10:16
Ara tatil öne çekilip ,okullar tatil mi  olacak?

Okullar tatil mi sorusuna bugün yapılacak olan toplantılar ve yetkililerin mevcut durum anailizi sonrası okullar tatil edilecek mi sorusuna cevap gelecek. Öncelikle dün  okullar neden tatil edilmedi sorusuna Bilim Kurulu üyesinden yanıt gelmişti .Şu an sadece bir hastada coranavirüsün tespit edildiği ve temas halinde olduğu kişilerinde gözlem altında olduğu bu sayının artmadığı, okulların tatil edilmesi halinde çocukların evde kalmayacağı bundan ötürü şu an herhangi bir tatil durum gerektiren durum olamadığı fakat bunun yarın ve ya diger gün değişen duruma göre tatil olabileceğini ifade etti. 

Okullar tatil mi edilecek merakla beklenirken bilim kurulu üyesinin bu açıklamarı doğrultusunda okullar duruma göre her an tatil olabilir çıkarımını yapabiliyoruz ve bunun için resmi kaynaklardan  açıklama yapılmasını beklemek gerekiyor.

Okullar tatil edilecek mi sorusuna bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak coranavirüs toplantısı sonrası daha net bir cevap  gelmesi bekleniyor. 

Bu gelişmeler yaşanırken mebpersonel.com olarak geçtiğimiz haftalarda yaptığımzı haberde coranavirüsü tedbirleri kapsamında mevsim şartlarıda düşünüldüğünde  okullar için ara tatil döneminin öne çekilebileceği ve 5 günlük olan ara tatil süresin  ise iki haftaya çıkarılması halinde Nisan ayının başında bitecek tatilin  mevsim şartlarıda göz önüne alındığında  iyi bir tedbir olacağını ifade etmiştik.

Bugün Külliyede yapılacak toplantıda bu konununda gündeme  geleceği ve 5 Nisan tarihinde başlaması öngürülen ara tatilin bu Cumadan başlayıp iki hafta sonrasına kadar sürmesi kararı çıkabileceği ihitimali bulunmaktadır..

Sonuç olarak okullar tatil edilecek mi ? bu konuda yetkiller mevcut durumu değerlendiriğP öğrenci öğretmen ve veli üçgeninde en yararlı kararı vereceklerdir.

Bu konuda resmi kaynaklardan  gelen açıklamaları  mebpersonel.com sitemzide bulabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@