banner476

Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler göreve ne zaman başlayacaklar ?

Ocak ayında başlayan 2020 sözleşmeli öğretmen atama takvimi bugün sonuçların açıklanmasıyla sona erecek. Eğitim camiasına 20 bin yeni öğretmen daha katılacak. Peki atanan öğretmenler göreve ne zaman başlayacaklar ? Korona-virüs tedbirleri öğretmenlerin göreve başlamalarına engel olur mu ? detaylar haberimizde..

Özel 18.03.2020, 09:50 18.03.2020, 10:44
Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler göreve ne zaman başlayacaklar ?

Bugün milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan 2020 sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarının açıklanmasıyla  okullarımız kapıları 20 bin yeni öğretmene daha açmış olacak.

ATAMA SONUÇLARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Eğitim camiasına yeni katılan 20 bin sözleşmeli öğretmen göreve ne zaman başlayacak?

Bilindiği gibi koronavirüs vakalarının ülkemizde görülmesi ve salgının önlenmesi amacıyla okullar 1 hafta tatil ve 1 hafta uzaktan eğitim olmak üzere toplam 2 hafta boyunca kapatıldı.

Korona-virüs salgın tehlikesinin bitmesi ve okulların açılması durumunda atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnamelerinin okullara gönderilmesi bekleniyor.

Şu anki duruma göre okulların 30 Mart tarihinde açılması planlanmaktadır.  Atanan sözleşmeli öğretmenlerin ise Nisan ayının ilk haftası gibi göreve başlamaları muhtemeldir.

Koranavisürü salgının seyri  ve alınacak tedbirler kapsamından bundan sonra ki süreçte okulların tatil süresinin uzatılmasına bağları olarak göreve başlama durumu netlik kazanacaktır

Konuyla ilgili Milli eğitim bakanlığından resmi bir açıklama geldi andan itibaren sitemizde paylaşılacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@