banner476

Başkan Erdoğan'dan Cumhur İttifakı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Cumhur İttifakı olarak dimdik bu yolda yürüyeceğiz. 17 baraj açılışını daha yapacağız.

Özel 19.05.2020, 17:42
Başkan Erdoğan'dan Cumhur İttifakı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle iştirak ettiği, Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbin Devreye Alınma Töreni'ne katılıyor.

Türkiye'nin vizyon projesi olan Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında kurulan Ilısu Barajı Hidroelektrik Santrali'nin altı türbininden ilki, törenle hizmete alınıyor.

Video konferans yöntemiyle törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Ilısu Barajı ve Hidroelektrik santralimizin hayırlı olmasını diliyorum. Projenin tüm safhalarında emeği geçen başta eski Tarım Orman Bakanımız Veysel Eroğlu beye şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Yine yüklenici firmalara teşekkür ediyorum. 2008'den beri kredisinden inşasına her aşamasında pek çok engellemeyle karşılaştığımız bu eseri kararlılığımız sayesinde ülkemize kazandırdık. Türkiye için Güneydoğu Anadolu bölgemiz için bu tesisten doğrudan faydalanacak şehirlerimiz için bugün bayram günüdür. Başta Anamuhalefet olmak üzere aşırı uç muhalifler buranın yapımı karşısında merak ediyorum ne diyecekler? Terör örgütünün saldırılarına rağmen bu eseri bitirdik.


Ilısu Barajı'ndan esecek barış, kardeşlik, refah ve huzur rüzgarı inanıyorum ki asırlar boyunca bu topraklarda dalga dalga kendini hissettirecek.

Burada toplanan suları yakında inşa edeceğimiz Cizre Barajı'na bırakarak hem enerji üretecek hem de 765 bin dekar alan araziyi sulayabileceğiz.

"Biz Cumhur İttifakı olarak dimdik bu yolda yürüyeceğiz. 17 baraj açılışını daha yapacağız."

"Ülkeye ve millete hizmet yolunda durmak yok, yola devam anlayışıyla gece-gündüz eser üretmeye devam edeceğiz."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@