banner476

Eba giriş

Okullara verilen aranın 31 Ağustos tarihi itibariyle sona ermesiyle birlikte 2020 2021 eğitim öğretim dönemi tekrardan uzaktan eğitim olarak başlayacak. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı eba giriş nasıl yapılır ? eba giriş için şifre nasıl alınır? Detaylar haberimizde

Özel 24.08.2020, 07:17 24.08.2020, 07:52
Eba giriş

Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre okullara verilen ara 31 Ağustos 2020 tarihinde sonra eriyor ve milyonlarca öğrenci ve öğretmen için 2020 2021 eğitim öğretim yılı tekrardan uzaktan eğitim olarak eba platformu üzerinden başlıyor.

Eğitim camiası şimdilik açıklanan karar göre 30 Ağustos - 21 Eylül tarihleri arasında Eba üzerinden eba giriş yaparak uzaktan eğitime devam edecek.

Eba giriş nasıl yapılır ?

Uzaktan eğitim sürecine dahil olmak isteyen öğrenci ve öğretmenler kendilerine özel şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler. Eba giriş için tarayıcınızın adresine eba.gov.tr yazıp , karşınıza gelen sayfadan öğrenci yada öğretmen olarak devam et dedikten sonra size özel şifre kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.,

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

eba giriş için şifre nasıl alınır? 

EBA şifresi alabilmek için öğrencilerin ilk etapta e-okul giriş bilgileri ile EBA sistemine giriş yapmaları gerekir. Sisteme ilk giriş böyle gerçekleştirdikten sonra öğrenciler şifrelerini değiştirerek kendileri yeni bir şifre belirlemelidir. Öğretmenler ise kendi MEBBİS bilgileri ile eba giriş yapabilmektedirler.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@