EBA GİRİŞ SAYFASI

EBA GİRİŞ SAYFASI

EBA GİRİŞ SAYFASI

EBA GİRİŞ SAYFASI EBA giriş sayfası hakkında tüm detayları haberimizde bulabileceksiniz.

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz pandemi-koronavirüs sürecinde uzaktan eğitim faaliyetleri için özellikle son 20 gün içerisinde  Milli Eğitim Bakanlığının EBA-Eğitim Bilişim Ağı platformuna çok giriş yaptı. EBA giriş sayfası Türkiye’de en çok tıklanan googla yine en çok aranan kelime oldu.

EBA giriş sayfasına  (www.eba.gov.tr) öğrenciler ve öğretmenlerimiz giriş yaptığı anda yenilenmiş EBA ara yüzü ile karşı karşıya gelecekler. Yenilenmiş EBA arayüzünün orta kısmında arama bölümü üst kısmında ise öğrenciler ve öğretmenlerin erişebileceği menüler yer almaktadır. Öğretmenlerin öğrencilere daha önce tanımladıklar şifreler ile öğrenciler EBA giriş sayfasından kullanıcı adı TC NO ve öğretmenlerinin kendilerine edindikleri şifreler ile giriş yapıp daha sonra açılan menülerden canlı ders takipleri yapabilirler.

Bakanlık öncelikle 8. Sınıflar ve 12. Sınıflar için başlattığı bu EBA canlı ders programını daha sonra geliştirerek ilkokul 3 ve 4. Sınıf kademesine kadar indirdi. Bunun ders programı yine EBA canlı sınıf web sayfası üzerinden geçen hafta paylaşılmıştı.

EBA giriş sayfasına (eba.gov.tr) erişim konusunda bu aralar çeşitlik sıkıntılar göze çarpıyor. Bu sorunlar genellikle mobil hatlar üzerinden oluyor. Çünkü hemen hemen her bireyde akıllı telefon ve EBA uygulaması olduğu için dolayısıyla pandemi sürecinde herkes EBA giriş sayfasına ders takiplerini yapmak için giriş yapacaktır. Bakanlık bu konuda özellikle alt yapısal tüm sorunları kısa sürede halletmiş görünüyor. Nitekim EBA giriş sayfası ve EBA web sayfası ara yüzü tüm tarayıcılardan açılacak seviyede hızlı bir erişime sistemine sahip bu da öğretmenlerin ve öğrencilerin memnuniyetini kazanıyor.

EBA giriş sayfasına Google’a EBA giriş sayfası yazarak  veya direkt internet tarayıcısı araç  çubuğuna www.eba.gov.tr yazarak kısa yoldan erişim sağlayabilirsiniz. Canlı derslerin daha verimli geçmesi adına telefon yerine işlemcisi ve internet hızı güçlü olan bir bilgisayar ile girmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.