EBA Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

EBA'ya giriş nasıl olur? EBA uzaktan eğitim ekranı nasıl açılır? EBA hakkında sık sorulan sorular ve cevapları...

Özel 13.03.2020, 16:05
EBA Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan koronavirüs gündemli toplantıda kararlar çıktı. Tüm dünyayı saran ve Türkiye'yi de tehdit eden koronavirüs sebebiyle bazı kararlar alındı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, okulların 2 hafta tatil edildiğini açıkladı. Bilindiği gibi tatilin ikinci haftası uzaktan eğitim olacak.

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün akşam 21.00'da canlı yayında tatil ve uzaktan eğitim konularına değindi. Bazı TV kanalları ve yeni açılacak kanallarla birlikte EBA üzerinden öğrencilere uzaktan eğitim verileceğini açıkladı.

 EBA ile uzaktan eğitim konusu ve tatil gündeme oturmuşken milyonlarca öğrenci ve veli EBA'ya nasıl giriş yapılır? 3 GB internet nasıl alınır? Verilen ücretsiz internet EBA dışında kullanılabilir mi? EBA'da her sınıf düzeyinde ders var mı? EBA'daki dersler canlı mı video kaydı mı? EBA'da öğretmenler kendi sınıfına erişip ödevlendirme yapabilir mi? EBA, öğrencinin ilgili dersi izleyip izlemediğini tespit edebilir mi? ve türevi sorular  gelmeye başladı.

 MEB'e bağlı Eğitim Bilişim Ağı(EBA)'nın sıkça sorulan sorular listesi ve cevapları için tıklayınız.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (1)
seymanur 4 ay önce
2.donem de olacagimiz sinavlar hakkinda bilgi verebilir misiniz ? Bu sinavlar gerceklesecek mi ileri bi tarihe mi atilacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@