Eba Öğrenci Giriş

 Eba Öğrenci Giriş  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitim camiası uzaktan eğitime EBA üzerinden devam ediyor. Peki  EBA’ya öğrenci girişi nasıl yapılır? Tüm sınıf düzeyleri için eba.gov.tr’ ye öğrenci girişi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde..

Özel 02.05.2020, 12:49
 Eba Öğrenci Giriş

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitim camiası uzaktan eğitime EBA üzerinden devam ediyor. Peki  EBA’ya öğrenci girişi nasıl yapılır? Tüm sınıf düzeyleri için eba.gov.tr’ ye öğrenci girişi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanlığının koronavirüs tedbirleri kapsamında okulları kapatmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ve öğretmen eğitim öğretimlerine EBA üzerinden devam diyorlar.

Tüm sınıf düzeylerindeki öğrenciler (ilkokul,ortaokul,lise) okullarında görmüş oldukları dersler ile ilgili olarak birçok görsel materyallere eba gov tr üzerinde erişebilirler.

İlkokul, ortaokul ve lise sınıflarında ki öğrenciler kendi sınıf düzeylerine dersler ile ilgili materyalleri izleyebilmeleri için eba gov tr sitesine kendi kimlik no ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

EBA GİRİŞ NASIL YAPILIR?

İlkokul,ortaokul veya lise öğrencileri tüm içerikleri ulaşabilmek için öncelikler tarayıcılarının adres kısmına www.eba.gov.tr yazıp eğitim bilişim ağının (eba) sitesinin anasayfasına giriş yapabilirsiniz.

Ardından gelen ekranda eba’ya devam et deyip bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

TC no ve güvenlik kodu kısımlarının olduğu bu sayfada size ait kimlik numarasını girip sonraki giriş yapacağınız sayfaya yönlendirilirsiniz.

Yönlendirilmiş olduğunuz bu sayfada TC kimlik no ve size ait şifrenizi girerek EBA’ya giriş yapmış olursunuz..

Yorumlar (52)
Alime sultan 2 ay önce
Ebaya giriş yapamıyorum
Yahya 2 ay önce
Sisteme kayıt olamıyorum
Irmak 2 ay önce
Ebaya giriş yapamıyorum
Slakları sevmeyen 2 ay önce
Siz ne kafası yaşıyorsunuz.Yorum yazmak istemiyorsan neden yorum yazmak istemiyorum yazıyorsunuz.Hiç yorum yazma.(sala yaren)
huriye 2 ay önce
sisteme giremiyorum nasıl ders yapacagız lütfen geliştirin şu sistemi
Yaren 2 ay önce
Yorum yazmak istemiyorum
yağmur ecrın 2 ay önce
o zaman neden yazıyosun.
Ayla 2 ay önce
Ya ben daha kayıt olamıyorum8
Agit 2 ay önce
Sınavlar internet üzerinden olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@