banner476

Eba Öğrenci Girişi (2020 Uzaktan Eğitim)

Uzaktan eğitim sürecinin başladığı bu hafta eba öğrenci girişinde yaşanan yoğunluktan dolayı eba uzaktan eğitim sistemine girişler yapılamadı. Yoğunluğun azaltılması amacıyla milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan duyuruda eba uzaktan eğitim sistemine yayınlanan sınıf bazlı çizelgesine göre girişlerin yapılacağı belirtildi. Eba öğrenci girişi ile hangi sınıf ne zaman giriş yapabilir ? Eba uzaktan eğitim sistemine veliler ne zaman girebilirler?Detaylar haberimizde..

Özel 24.03.2020, 10:56 24.03.2020, 11:43
Eba Öğrenci Girişi (2020 Uzaktan Eğitim)

Korona virüs salgını ile uzaktan eğitim sürecinin başladığı bu hafta eba öğrenci girişinde yaşana yoğunluktan dolayı bazı öğrenciler eba uzaktan eğitim sistemine giriş yapamadılar.

Eba Öğrenci girişi nasıl yapılır ?

E-okul EBA Girişi yapmak için öncelike www.eba.gov.tr adresine giriş yapılır. Sayfa açıldıktan sonra sağ üstteki öğrenci yazısına tıklanır.

Daha sonra EBA hesabı oluştur yazısına tıklanır. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadaki bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Güvenlik kodu, TC kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası gibi bilgiler doldurulduktan sonra EBA için şifre oluşturulur. Bu şekilde E-okul EBA girişi yapılmış olur.

EBA'ya giriş yapmak için TIKLAYINIZ

Eba öğrenci girişi üzeriden milyonlarca öğrenci ve velinin sisteme aniden giriş yapmaya çalışması sonucu yaşanan yoğunluktan dolayı eba uzaktan eğitim sistemine erişim sıkıntısı yaşandı ve bir çok öğrenci eba öğrenci girişi üzerinden uzaktan eğitim sistemine giriş yapamadı.

Bunun üzerine Milli eğitim bakanlığı uzaktan eğitim sistemine sınıf bazlı program yayınlayarak , her sınıf düzeyindeki öğrenciler yayınlanan programdaki saatlere göre eba öğrenci girişinde giriş yaparak , uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilecekler.

Yayınan programla göre her sınıf düzeyindeki öğrenciler günün belli saatlerinde eba uzaktan eğitim sistemine giriş yapıp kendi dersleri ile ilgili materyallere ulaşabilecektir.Öğrenciler kendi saatleri dışında sisteme giriş yapamayacaklardır. O yüzden öğrenci veli ve öğretmeler uzaktan eğitim sistemine giriş yapmadan önce aşağıdaki yayınlanan sınıf bazlı programı kontrol etmeleri eba öğrenci girişinde yaşanacak yoğunluğu azaltacak ve sisteme girişler daha rahat ve hızlı yapılabilecektir.

Yorumlar (2)
yasemin 6 ay önce
eba ana sayfaya neden giriş olmuyor
Zeynep eray 6 ay önce
Eba yazıyorum hep derslerin çizgelesi çıkıyor basıyorum yine çıkıyor neden hesap girme çıkmıyor nasılgiriş yapmalıyım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@