banner476

Eba ortaokul tv frekans bilgileri - eba ortaokul tv ders programı

Eba ortaokul tv frekans bilgileri - eba ortaokul tv ders programı bilgileri haberimizde..

Özel 20.03.2020, 18:56 20.03.2020, 18:57
Eba ortaokul tv frekans bilgileri - eba ortaokul tv ders programı

EBA ortaokul TV Frekans Bilgileri - Eba ortaokul Ders programı 

23 Mart 2020 tarihinde başlayacak olan Uzaktan eğitimler EBA TV'den yayınlanacak.EBA TV test yayınına başladı .Pazertesi günü başlayacak olan derslere ulaşmak için EBA TV'nin frekans bilgilerini sizler için burada mebpersonel.com olatak paylaşıyoruz. Toplam 6 kanalın olacağı EBA TV İlkokul, ortaokul ve lise ler için olacak 3 sd ve hd eba tv kanalı olacak. 

EBA TV İLKOKUL ,EBA TV ORTAOKUL, EBA TV LİSE  kanallarının hepsi mebpersonel.com aşağıda ki frekans üzerinden yayın yapacaktır.

 EBA TV Frekans TRT EBA Frekans Digiturk,Tivibu,DSmart hangi kanalda? Dünya’yı ve yaklaşık 180 ülkeyi tesiri altına alan koronavirüs sebebiyle okullar tatil edilmişti. İçinde bulunduğumuz hafta eğitim öğretim için de tatildi. Gelecek hafta ise uzaktan eğitimler başlayacak. EBA ve TV kanalları üzerinden yapılacak eğitimler için Digiturk, Tivibu, DSmart gibi kanal frekansları ve kanal numaraları belli oldu.

 23 Mart 2020 Pazartesi günü devlet okulları ve özel okullarda öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yirmişer dakikalık ders videoları hazırlandı ve ders programları Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlandı.

 EBA TV TRT ve diğer kanallar olmak üzere test yayınları büyük ölçüde tamamlandı. Pazartesi sabah saatlerinde zil çalmasa da milyonlarca öğrenci ders başı yapacak.

 TURKSAT Uydu parametreleri HD Alış bilgileri kapsamında Alış frekansı 12.084 MHz, Polarizasyon Yatay(H), Sembol oranı 13.750 FEC: 2/3 şeklinde 

SD Alış bilgileri ise Alış frekansı 11.916 MHz, Polarizasyon Dikey(V), Sembol oranı 30.000 FEC: 3/4 şeklinde gerçekleşti.

 TURKSAT Kablo TV’de kanallar da belli oldu. İlkokul 465. Kanal, ortaokul 466. Kanal, lise 467. Kanal olarak belirlendi.

Türk Telekom Tivibu ise ilkokul, ortaokul ve lise için sıra ile 401. Kanal, 402. Kanal ve 403. Kanalları belirledi.

 Öte yandan Turkcell TV+ ise yine ilkokul, ortaokul ve liseler için sıra ile 106. Kanal, 107. Kanal ve 108. Kanalı belirledi.

D-Smart’ta 365. Kanal, 366. Kanal ve 367. Kanal sıra ile ilkokul, ortaokul ve liseler için uzaktan eğitim verecek.

Digiturk uzaktan eğitim vermesi için ilkokullara 151. Kanalda, ortaokullara 152. Kanalda, liselere ise 153. Kanalda hizmet verecek.

 Özellikle öğrenciler ve velilerin gelecek hafta problem yaşamamaları adına derslerini nereden takip edeceklerse ona göre frekans ve kanal ayarı yapmaları, ayarın doğruluğunu kontrol etmeleri gerekmekte, olası bir aksaklık için önlem alınmalıdır.

DSmart, Digiturk, Tivibu, Kablonet ve TV+ gibi platformlardan izlemek için kanal ekleme işlemi yapmama gerek var mı?

Kanalları izlemek için herhangi bir kanal arama/ekleme işlemi yapmaya gerek bulunmamakla birlikte alıcı tipine göre kapatma/açma işlemine ihtiyaç duyulabilir.

Uzaktan eğitim dersleri 23 MART 2020 Pazeretsi günü başlayacağından ötürü şu an bu platformlara kanal güncelemesi yapılmamamış olabilir.

 İşte Kanal Listesi ve frekanslar aşağıda ki gibi olacaktır. 

 23-27 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak uzataktan eğitim TRT EBA, Digiturk, Tivibu, Turkcell TV+  gibi kanallardan takip edilebileceği gibi www.eba.gov.tr’den de izlenebilecek.

 Uzaktan eğitim, kanal ayarlama, frekans sorunu, EBA ile ilgili diğer problemler, sorular ve sorunlar için öğrencilerden ve velilerden yaşadıkları her türlü sıkıntıları çözmede okul idarelerine ve öğretmenlere başvurmaları gerekmektedir.

 MEB, 23.03.2020-27.03.2020 tarihleri uzatan eğitim sürecinde bakanlık her türlü desteği velilere ve öğrencilere verecektir. Bakanlığın resmi sitesinde yer alan duyurular, haberler, bakan Ziya Selçuk’un resmi Twitter ve İnstagram adresinin takip edilmesi süreci başarı ile tamamlamak için elzemdir.

Follow @mebpersonelcom

Yorumlar (9)
Yılmaz 7 ay önce
Kanalı nasıl aktif hale getirebiliriz?
Zeynep 7 ay önce
Bende yarattım ucankuş TV cıktı
Şennur 7 ay önce
Nasil bulacagiz
Zeynep 7 ay önce
Ben de tarattım ucankuş TV cıkıyor
huseyin 7 ay önce
bizde aradik ilkokul lise gedi orta okul gelmiyir acil yardim
Radiye ALASFUR 7 ay önce
Nasil bulacağiz
İbrahim Halil Çetindağ 7 ay önce
Bizim tv de uydu ayarı değişmiyor türksat 42.0 var kanal arama yapıncada çıkmıyor.İnternet üzerinden canlı olarak verilecekmi acaba?
Habibe Nisa 7 ay önce
Program arıyorum yardım edin 4. Sınıf
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@