EBA TV Frekans Ayarlama TRT Eğitim Uzaktan Eğitim 2020

EBA TV Frekans Ayarlama TRT Eğitim Uzaktan Eğitim 2020

EBA TV Uzaktan Eğitim Kanalı Frekansları 2020 Merakla beklenen EBA TV yayında. EBA TV nasıl izlenecek? EBA TV frekans ayarları nasıl yapılacak? EBA TV Digitürk, Dsmart- Tivibu platformlarında hangi kanalda çıkacak? EBA TV için bir ayar yapmak gerekecek mi. EBA TV’de dersler nasıl olacak? EBA TV kademelere göre haftalık ders programları yayınlandı mı? Tüm bu sorulara ve daha fazlasını bu haberimizde bulabileceksiniz.

EBA TV Frekans yayınları TRT aracılığıyla Pazartesi başlıyor. Dsmart-Digitürk-Tivibu-Uydu frekans kanal tablosu. Merakla beklenen EBA TV yayında. EBA TV nasıl izlenecek? EBA TV frekans ayarları nasıl yapılacak? EBA TV Digitürk, Dsmart- Tivibu platformlarında hangi kanalda çıkacak? EBA TV için bir ayar yapmak gerekecek mi. EBA TV’de dersler nasıl olacak? EBA TV kademelere göre haftalık ders programları yayınlandı mı? Tüm bu sorulara ve daha fazlasını bu haberimizde bulabileceksiniz.

23 MART 2020 saat 09:00 da başlayacak olan Uzaktan Eğitim EBA TV üzerinden başlayacak öncelikle EBA TV nasıl izlenecek sorusuna cevap vereceğiz. MEB tarafından yayınlanan tüm frekansa bilgileri ve bunun yanında diğer platformlardaki EBA TV'nin kanal numaralını gösteren ayrıntılı tabloyu aşağıda sizler ile paylaşıyoruz.

EBA TV FREKANS TABLOSU

EBA TV Frekans Ayarlama TRT Eğitim Uzaktan Eğitim 2020

 EBA TV tablosunda EBA TV YE dair her türlü ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Özelikle Digitürk-Dsmart- Tivibu yayınları olanların tabloda ilgili kanal numaralarına bakmaları gerek şayet EBA TV bulunmuyorsa makinalarını açıp kapadıktan sonra bakmaları gerekecek.

MEB tarafından yapılan açıklama bu platformlar için herhangi bir frekans ayarı girmeden yukarda anlatılan şekilde aşağıda ki tabloda bulunan kanal numaralarında EBA TV yayınının olacağı açıklandı.

EBA TV’de uzaktan eğitimler 23 MART Pazartesi günü başlayacağından bu platformlarda daha kanal gün çelmesinin olmaması normal Pazartesi gününe kadar tüm güncellemeler yapılacaktır.

TÜRKSAT kullananlar ise manuel kanal ekleme ile tablodaki ki frekanslar üzerinden EBA TV yayınlarına ulaşabilecek.

EBA TV üzerinden yayınlar saat 09:00'da başlayacak. EBA TV İLKOKUL, EBA TV ORTAOKUL VE EBA TV LİSE haftalık ders programına haberimizin sonunda ulaşabilirsiniz.

EBA TV 'ye dair her türlü sorularınız bize yorumlardan sorabilirsiniz.

MEBPERSONEL İNSTAGRAM adresimizi takip etmek İçin tıklayınız

Ayrıca TÜRKSAT üzerinden network araması yapılarak TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde SD Olarak TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek. HD yatınlar ise TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

EBA TV HAFATLIK DERS PROGRAMLARI

EBA TV Frekans Ayarlama TRT Eğitim Uzaktan Eğitim 2020

EBA TV Frekans Ayarlama TRT Eğitim Uzaktan Eğitim 2020

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
68 Yorum