banner476

EBA TV İzle . EBA TV Frekans duyurusu yapıldı.

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği EBA TV yarın yayına başlıyor.Peki,televizyonlarınızda EBA TV yayında mı? EBA TV frekans ayarları nasıl yapılacak? EBA TV’ye dair tüm sorularınıza bu haberimiz aracılılığıyla cevap vereceğiz.

Özel 23.03.2020, 07:19 23.03.2020, 07:19
EBA TV İzle . EBA TV Frekans duyurusu yapıldı.

EBA TV uzaktan eğitim yayınları yarın sabah 09:00’da başlıyor. Milyonlarca öğrenci EBA TV’yi merak ediyor. EBA TV frekans ayarları ile nasıl izlenecek? EBA TV frekans ayarları nasıl yapılacak? EBA TV için televizyonu olmayan EBA TV canlı  nasıl izleyecek? EBA TV’ye dair her şey bu haberimizde.

Öncelikle EBA TV kademelere göre ; EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul, EBA TV LİSE olmak üzere 3 kanaldan oluşuyor. EBA TV HD Televizyonları olan için HD yayın frekansı SD Televizyonları olan içinde SD yayın frekansları olacak şekilde hizmet verecek. EBA TV haftalık ders programını haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

EBA TV‘ye dair her türlü soru ve sorunlarınız için bizi instagramda takip edip iletişime geçebilirsiniz İnstagram’da takip için tıklayınız.

EBA TV Frekans ve kanal bilgilerini aşağıda ki başlık numaralarına  göre haberimizin detayında ayrıntılı olarak bulabileceksiniz 

1) EBA TV TÜRKSAT UYDUSU FREKANSLARI 2) EBA TV DİGİTÜRK HANGİ KANALDA ? 3)EBA TV DSMART HANGİ KANALDA ?4)EBA TV TİVİBU HANGİ KANALDA ? 5)EBA TV TÜRKCEL TV  HANGİ KANALDA ?  6)EBA TV TÜRKSAT KABLO TV  HANGİ KANALDA ?  7)EBA TV İNTERNET CANLI İZLEME NASIL OLACAK?

1) EBA TV TÜRKSAT UYDUSU FREKANSLARI

EBA TV TÜRKSAT 4A uydusu üzerinden aşağıdaki frekanslardan manuel kanal ekleme ile izlenebilecek.

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleriyle yayınlanıyor.

TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89’uncu kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90’ıncı kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91’inci kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleriyle yayınlanacak.

TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı mebpersonel.com televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86’ncı kanaldan,TRT-EBA TV Ortaokul HD 87’nci kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88’inci kanaldan izlenebilecek.

2) EBA TV DİGİTÜRK HANGİ KANALDA İZLENEBİLECEK?

TRT EBA İLKOKUL DİĞİTÜRK 151. Kanal

TRT EBA ORTAOKUL DİĞİTÜRK 152. Kanal

TRT EBA LİSE DİĞİTÜRK  153.Kanal

(Cihazınızda bu kanal numarasında EBA TV kanalları mevcut değilse; Cihazı kapatıp açtıktan sonra güncelleme işlemi olacağından yayınları izleyebileceksiniz.)

3) EBA TV DSMART HANGİ KANALDA İZLENEBİLECEK?

TRT EBA İLKOKUL DSMART 365. Kanal

TRT EBA ORTAOKUL DSMART 366. Kanal

TRT EBA LİSE  DSMART 367. Kanal

(Cihazınızda bu kanal numarasında  EBA TV kanalları mevcut değilse; Dsmart Cihazınızı kapatıp açtıktan sonra güncelleme işlemi olacağından yayınları izleyebileceksiniz.)

4) EBA TV TİVİBU HANGİ KANALDA İZLENEBİLECEK?

TRT EBA İLKOKUL TİVİBU 401. Kanal

TRT EBA ORTAOKUL TİVİBU 402. Kanal

TRT EBA LİSE TİVİBU 403.Kanal

(Cihazınızda bu kanal numarasında EBA TV kanalları mevcut değilse; TİVİBU Cihazınızı kapatıp açtıktan sonra güncelleme işlemi olacağından yayınları izleyebileceksiniz.)

5) EBA TV TÜRKCEL TV HANGİ KANALDA İZLENEBİLECEK?

TRT EBA TÜRKCEL TV İLKOKUL 106. Kanal

TRT EBA TÜRKCEL TV ORTAOKUL 107. Kanal

TRT EBA TÜRKCEL TV LİSE 108.Kanal

(Cihazınızda bu kanal numarasında EBA TV kanalları mevcut değilse; Cihazınızı kapatıp açtıktan sonra güncelleme işlemi olacağından yayınları izleyebileceksiniz.)

6) EBA TV TÜRSAT KABLO HANGİ KANALDA İZLENEBİLECEK?

TRT EBA İLKOKUL TÜRKSAT KABLO 465 Kanal

TRT EBA ORTAOKUL TÜRKSAT KABLO 466. Kanal

TRT EBA LİSE TÜRKSAT KABLO 467.Kanal

(Cihazınızda bu kanal numarasında EBA TV kanalları mevcut değilse; TİVİBU Cihazınızı kapatıp açtıktan sonra güncelleme işlemi olacağından yayınları izleyebileceksiniz.)

7) EBA TV İNTERNET CANLI İZLEME NASIL OLACAK?

EBA TV internet üzerindne trtizle.com adresi üzerindne canlı olarak izlenebilecek.

ŞTE EBA TV CANLI İZLEME 

CANLI İZLETRT EBA TV İlkokul 

CANLI İZLETRT EBA TV Ortaokul

CANLI İZLETRT EBA TV Lise

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@