banner476

EBA Tv Uzaktan Eğitim TRT EBA Tv İzle (2020 Nisan)

EBA Tv Uzaktan Eğitim TRT EBA Tv İzle (2020 Nisan)

Özel 01.04.2020, 11:12
EBA Tv Uzaktan Eğitim TRT EBA Tv İzle (2020 Nisan)

Müfredatta yer alan ders programlarına EBA yayınları ile devam eden öğrenciler, frekans ayarlamasını tamamladıkları televizyonları ya da EBA öğrenci girişi ile kişisel bilgisayarları ve akıllı cihazları üzerinden uzaktan eğitime erişebiliyor. EBA Tv uzaktan eğitim yayını, herhangi bir giriş yapmadan TRT EBA Tv İzle sayfası üzerinden takip edilebiliyor. Öğrenciler, ilkokul, ortaokul ve lise için özel olarak yayına başlamış kanallar aracılığıyla eğitimlerini EBA Tv uzaktan eğitim TRT EBA Tv izle sayfası üzerinden alabiliyor. Peki, EBA Tv yayın ekranına nasıl ulaşılıyor? İşte, EBA öğrenci girişi yapmaya gerek kalmadan izlenebilecek olan EBA Tv uzaktan eğitim TRT EBA Tv izle  ekranı ve internet bağlantısı olmayan öğrenciler için TRT EBA Tv frekans ayarlama bilgileri.

EBA Tv Uzaktan Eğitim Ekranı

İlkokul, ortaokul ve liselerin uzaktan eğitimle devam ettiği süreçte bu ağır yükü azaltan TRT EBA Tv uzaktan eğitim ekranı, ülke genelindeki tüm öğrencilerin bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor. EBA Tv özelliği ile internet sitesi ve televizyon kanalları aracılığıyla öğrencilere verilecek olan eğitimin ana kaynağı olan TRT, frekans parametreleri girilerek takip edilebilir. Sabah saat 09.00 itibariyle başlayan ve 22.00’a kadar tekrar yayınları ile ekranda olan TRT EBA Tv, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için uzaktan eğitim sağlıyor.

Üç farklı seçenekle ülke çapındaki tüm öğrencilere hizmet veren EBA TV, onların eğitim süreçlerinin devamını sağlıyor. İlk seçenek olarak TRT işbirliği ile EBA TV televizyon kanalını erişime açan Milli Eğitim Bakanlığı, EBA Tv frekans ayarlama işlemini gerçekleştiren öğrencilerin, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerine özel kanallardan uzaktan eğitim almasına imkan sağlıyor. İşte ülke çapında internet bağlantısı olmayan öğrenciler için TRT EBA Tv frekans ayarlama bilgileri:

HD Frekans Bilgileri

Alış frekansı : 12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Frekans Bilgileri

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

İkinci opsiyon olarak EBA öğrenci girişi ekranını yurt genelindeki tüm  kullanıcılarına sunan bakanlık, bu ekran sayesinde öğrencilerin giriş yaparak internet aracılığıyla ders  programlarına uygun bir biçimde kendilerine ayrılmış saatlerde uzaktan eğitim almalarını mümkün kılıyor. Bunun için öğrencilerin internet bağlantısı aracılığıyla EBA hesabı ve kullanıcı şifresi oluşturması gerekiyor.

Üçüncü seçenek ise TRT EBA Tv izle isimli internet sitesi aracılığıyla öğrencilerin herhangi bir giriş veya şifre belirleme işlemi yapmadan mevcut ve geçmiş yayınları takip edebilmelerine imkan sağlıyor.

EBA Tv yayınları internetteki tüm dijital platformlarda da yerini almış durumda. Eğer evinizde D-Smart, Digitürk, Kablo Tv ve Tivibu gibi yayınlara erişiminiz varsa bu sistemler aracılığıyla ilkokul, ortaokul ve lise için açılan uzaktan eğitimlere ulaşmak oldukça kolay.

TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV’lerde EBA Tv İlkokul HD 86. kanaldan, EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, EBA TV Lise HD 88. kanaldan; TKGS (TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV’lerde ise EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, EBA TV Ortaokul SD 90. Kanaldan, EBA TV Lise SD 91. kanaldan kesintisiz bir şekilde izlenebilir.

EBA Tv’de verilen uzaktan eğitimler bakanlığın açıkladığı karar gereği 30 Nisan’a kadar devam edecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@