banner476

EKYS' de baraj puanı kaç? 2020 EKYS baraj puanı aşağıya çekilecek mi ?

Milli eğitim bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı 15 mart tarihinde yapıldı.Yapılan sınava yaklaşık 50 bin yönetici adayı katıldı. Peki 2020 EKYS de baraj puanı kaç ? Geçen sene 60 olan baraj puanı bu sene aşağıya çekilecek mi ?

Özel 16.03.2020, 13:23 16.03.2020, 13:50
EKYS' de baraj puanı kaç? 2020 EKYS baraj puanı aşağıya çekilecek mi ?

2020 EKYS sınavı 15 mart Pazar günü gerçekleştirildi. Sınava milli eğitim bakanlığı kurumlarında yönetici olmak isteyen 50 bin eğitimci katıldı.

Bilindiği gibi ÖSYM tarafından gerçekleştirilen EKYS sınavlarında alınan puanların geçerliliği 3 sene olarak belirlenmişti.

Eğer adayın ard arda girmiş olduğu EKYS sınavı var ise ( 2019 EKYS -2020 EKYS) aday hangi sınavda yüksek puan almış ise  tercihlerde o puanı kullanabilecek.

Fakat bu seneki yapılan 2020 EKYS sınavı , sınava giren yönetici adayları tarafından zor bir sınav olarak değerlendirildi ve dolayısıyla geçen sene ki EKYS sınavına göre puanların daha düşük olacağı görüşü ve hakim oldu.

2020 EKYS SINAVI SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ..

Eğer puan durumu bu şekilde olur ise barajı geçen aday sayısı geçen seneye oranla daha az olur ve mağduriyetler oluşabilir

Bu durum karşısında Milli eğitim bakanlığının EKYS baraj puanını düşürüp düşürmeyeceği sınav sonuçları açıklandığı andan sonra belli olacaktır.

Konuyla ilgili milli eğitim bakanlığında resmi bir açıklama yapıldığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (11)
mustafa 7 ay önce
Sorular çok zordu.Baraj düşürülmeli.Ösym formatı Meb'in çalıştırdığı formata hiç uymuyor.Bundan sonra ,sınavı bakanlığın kendi yapmalı.Eğitim bilimleri kaldırılmalı yerine ekiden olduğu gibi mevzuat konmalı.
KAYHAN DERE 7 ay önce
BARAJ MUTLAKA DÜŞMELİ 80 SORU ÜZERİNDEN 60 BARAJI ÇOK YÜKSEK. BU SENE SORULAR ÇOK ZORDU.
Çido 7 ay önce
Baraj düşmeli soru stilleri çok farklılaştırılmış ve zorlaştırılmış. Bize haksızlık yapıldı. Emeğimin karşılığını alamadım.
Elif 7 ay önce
Sınav çok zordu.Çalıştım yalnız barajı geçemiyorum.Çok üzüldüm.Umarım baraj düşürülür mağdur olmayız.
Mehmet BOZTEPE 7 ay önce
Sorular çok zordu, baraj düşsün
Gülşah 6 ay önce
Sorular çok zordu barajı düşürmeliler
Billl 7 ay önce
Eğitim soruları gerçekten çok kurnazca hazırlanmış.Denemelerdeki soru stiline hiç benzemiyordu.Barajı geçiyorum.Ama emeğimin karşılığını alamadım.
Gülşah 6 ay önce
Sorular çok zordu barajı düşürmeliler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@