EKYS sınav soruları. 2020 EKYS sınavı zor mu? Kolay mı?

Şimdi EKYS zor mu? Kolay mı? Bu konuda gelen yorumları sizler için derliyoruz. Yaklaşık olarak 50 bin yönetici adayının girmiş olduğu EKYS sınavı sona erdi.

Özel 15.03.2020, 14:46 15.03.2020, 14:46
EKYS sınav soruları.  2020 EKYS sınavı zor mu? Kolay mı?

2.5 saat süren ve 80 sorunun sorulmuş olduğu EKYS sınavı sona erdi. MEB ilk defa yönetici atanacak öğretmenler için yapılan EKYS sınavı zor mu? Kolay mıydı? EKYS sınavına giren öğretmelerimizin bu sayfamızda gerek yorum gerekse aşağıda ki twitter adresimizde ki paylaşımımızda yapacağı yorumlar sayesinde EKYS sınavının zorluk derecesi konusunda fikir sahibi olacağız.

EKYS sınav yorumlarınızı alamadan önce 20202 EKYS sınav soruları ve cevaplarını derlediğimiz  2020 EKYS SORULARI haberimizden soruları da paylaşabilirsiniz.

80 sorunun sorulduğu ve yanlış cevapların dikkate alınmayacağı EKYS sınavı 100  puan üzerinden olacaktır.

2020 EKYS sınav sonuçların ise 22 Nisan 2020 tarihinde ÖSYM internet sitesinde açıklanması bekleniyor.

2020 EKYS soruları nasıldı? Bu konudaki yorumlarınız bekliyoruz.

Yorumlar (32)
albay 4 ay önce
Çok zordu bu sınavda mevzuata ağırlık verilmeli sınavı da MEB yapmalı. 10 -20 günle bu iş olmaz. Türkçe ve Matematik vb alanlarındaki soru sayısı düşürülmeli
Rizeli 4 ay önce
Matematik soruları hem zor hemde fazla idi. Ve sınav zordu
Bilal 4 ay önce
Gereksiz derecede zor bir sınav,amaca hizmet etmeyen birsürü soru,ortak bir literatürü opmayan bir alan,sınavı meb yapmalı..emeklerimize yazık.
Esma 4 ay önce
Matematik sorularını yapmak için matematik öğretmeni olmak lazım ayrıca eğitim bilimlerinde kullanılan terimler kaynaklarinkinden çok farklıydı bu kadar zorlamaya ne gerek var
Yavuz 4 ay önce
Geçen senede girmiştim bu seneki sınav daha zordu
FARUK 4 ay önce
Sınav zordu.Çeldirici sorular var
Zeliş 4 ay önce
Gecen sene daha kolaydi. Bu sene pegem yayini ve yargi yayini calistim, egitim bilimlerinde hic olmayan kavramlar cikti, matematigime guvenirdim 2 sorusunu imkansiz cozemedim. Ben calismama ragmen bu sinavda cok zorlandiysam calismayanlari dusunemiyorum.
Hatice 4 ay önce
Cekirdek piramit seçenekli bir soru vardi cevabı neydi onun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@