banner476

Hastanelere İşçi Alımı İŞKUR Başvuru (e-sube.iskur.gov.tr)Sayfası Resimli Anlatım 2020

Sağlık Bakanlığı Hastanelere İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Sayfası Resimli Anlatım 2020

Özel 28.03.2020, 16:50 28.03.2020, 16:50
Hastanelere İşçi Alımı İŞKUR Başvuru (e-sube.iskur.gov.tr)Sayfası Resimli Anlatım 2020

Sağlık Bakanlığı 81 ile toplamda hastanelere toplamda 14.000 işçi alımı için İşkur başvuru sayfası açıldı.

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 26/03/2020 – 30/03/2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır. Şahsen başvuru alınmayacaktır.

E-BAŞVURU NASIL YAPILACAK ?

HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BİZE İNSTAGRAM ADREMİZDEN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

1) iskur.gov.tr  adresine girilecek.

2.  Giriş yapılacak

3- Giriş yaptıktan sonra iş ilanları butonuna basılacak ve sonra çıkan ekran  sağ  alt tarafta  bulunan iş yeri ünvanı kısmı sağlık bakanlığı olarak  yazılıp ve il şeçimi yapılarak başvurular yapılabilcek.

İllere göre ayrılan Sürekli İşçi Kadroları .

BAŞVURU ŞARTLARI Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

 2. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 3. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

4. 18 yaşını tamamlamış olmak.

 5. İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

 6. Başvurulan; • Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak. • Klinik destek elemanı (hastane) mesleği için ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanı - hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak. • Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir). • Aşçı mesleği için ortaöğretim kurumlarının birinden veya ortaöğretim kurumlarının; yiyecek içecek hizmetleri alanı ve dallarının birinden veya dengi alan/dalının birinden veya önlisans eğitim kurumlarının; aşçılık, hazır yemek ve aşçılık, mutfak yönetimi, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları programlarından birinden veya dengi programlardan mezun olmak. Ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olanlar için ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı aşçılık sertifikası sahibi olmak veya 3308 sayılı Kanuna göre aşçılık dalında ustalık belgesine sahip olmak. Tüm öğrenim düzeyleri için en az 5 yıl mesleki deneyime sahip olmak.

 7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. 8. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

 9. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

10. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

Yorumlar (26)
Emrah 7 ay önce
Bu iskur baş vuruşu internet üzerinden nasıl yapılır
Gülbeyaz 7 ay önce
Bende 41 yaşındayım madem imkan verilmeyecekti bu sertifikalar niye verildi niye üniversite diplomalarini niye aldik hem kendim hem 2 çocuk okutuyorum Allah rızası için bu insanlarida düşünün
Zühal 7 ay önce
Allah razı için güvenlik görevlisi alımı yaşını 40 yapsınlar biz magduruz
Raci çeçen 7 ay önce
Ben 46 yaşındayım 3 kızım var her türlü yardıma ihtiyacım var benim işe girme hakkım yokmu
Neslihan 7 ay önce
35 yaşımızdan sonra ölelim bitsin o zaman
Kübra 7 ay önce
Tıbbi sekreterlik sertifikası olanlar da alınacak mı
Ayşe 7 ay önce
40 yaş ve üstü yaşta olanlara niye iş yok gençler çok mu iyi çalışıyor sanki bu duruma düzenleme getirilmesi lazım...
Deniz gökbulut 7 ay önce
Ben 4 çocuk babası 38yasinda bir evresiyim ışe ihtiyacım var sürekli çalışmak istiyorum 05307762408benim numaram adres kars sarıkamış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@