İl içi ve İl Dışı Atamalarındaki O Müjdeyi İlk Biz Duyurmuştuk

İl içi ve İl Dışı Atamalarındaki O Müjdeyi İlk Biz Duyurmuştuk.

Özel 24.05.2020, 17:16
İl içi ve İl Dışı Atamalarındaki O Müjdeyi İlk Biz Duyurmuştuk

İl içi ve İl Dışı Atamalarındaki O Müjdeyi İlk Biz Duyurmuştuk. Öğretmen atamalarında mebpersonel.com farkı. Bilindiği üzere il içi ve il dışı öğretmen atamalarına 2016 yılında sözleşmeli öğretmen olarak Ekim ayında atanıp bu yıl eğitim öğretim döneminde kadroya geçen öğretmenlere de il içi il dışı atamalarında başvuru hakkı tanında.

Yani il içi ve il dışı öğretmen atamalarına sözleşmeli öğretmenlerden kadroya geçen öğretmenler de başvuru yapabilecek. Atamalarda 31 Aralık tarihi baz alınacak. Mebpersonel.com olarak il içi ve il dışı öğretmen atamalarını ilgilendiren bu düzenlemeyi biz Nisan ayında yaptığımız haberde belirtmiştik o haberimizde şöyle demiştik.

Haberimizin spot ve başlık kısmında da belirttiğimiz gibi bu yıl il içi ve il dışı (tayin) yer değiştirme atamalarında bir İLK olacak ve geçmiş yıllardaki atamalardan biraz farklı olacak. Bilindiği üzere 2016 yılında sözleşmeli öğretmenlik getirilmişti. İlk sözleşmeli öğretmen atamaları 2016 Ekim ayında 20 bin öğretmenin atanması ile gerçekleştirildi. Sözleşmeli öğretmenler düzenlenen kanun maddesi ve ilgili yönetmeliğe göre 3+1 zorunlu görev yapmaktadır. Yani 2016 yılında ataması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen 2019 Ekim-2020 Nisan ayları arasında göreve başlama tarihleri de baz alınarak kadroya geçti. Dolayısıyla 3+1 zorunlu hizmet görevini tamamlayan sözleşmeli öğretmenlere yer değiştirme hakkı verilmiş oldu. Temmuz-Ağustos dönemi il içi ve il dışı yer değiştirme atamalarına 2016 yılında atanan ve kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler de başvuru yapabilir. zira bu konuda mebpersonel.com olarak öğretmenlerin sosyal medyada taleplerini görüyoruz.

o haberimize ulaşmak için görsele tıklayabilirsiniz.

MebPersonel.com  öğretmen atamaları, il içi il dışı atamaları ve sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili en doğru ve en geçerli bilgileri siz öğretmenlerimiz için vermeye devam edeceğiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@