banner476

İOKBS Bursluluk sınavında öğrenciler kendi okullarında mı girecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli eğitim bakanlığı tarafından alınan karar ile birlikte bu seneye özel LGS sınavına girecek öğrenciler 20 Haziran tarihinde yapılacak sınavda kendi okullarında girecekler.Peki İOKBS Bbursluluk sınavında da bu karar geçerli olacak mı ? İOKBS bursluluk sınavında öğrenciler kendi okullarında kendi sınıflarında sınava girebilecekler mi ? Detaylar haberimizde..

Özel 07.05.2020, 11:49 08.05.2020, 02:08
İOKBS Bursluluk sınavında öğrenciler kendi okullarında mı girecek

Koronavirüs hastalığının yayılmasının önüne geçebilmek için alınan karar doğrultusunda okullar 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim hayatına devam ediyorlar. Bu süreçte öğrencilerin eğitim hayatında oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı bu seneye özel bazı kararlar alıp bunu eğitim hayatında uyguluyor.

Son olarak alınan önemli kararlardan  bir tanesi de 2020 LGS sınav tarihinin 21 Haziran'a ertelenmesi ve yapılacak sınava öğrencilerin kendi okullarında kendi sınıflarına girecek olmalarıdır.

Diğer yandan merak edilen sorulardan bir tanesi de 6 haziran 2020 tarihinde yapılması planlana   İOKBS bursluluk sınavında da aynı şekilde öğrenciler kendi okul ve kendi sınıflarında girebilecekler mi?

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ancak  İOKBS bursluluk sınavında da uygulamanın LGS sınavındaki gibi olması beklenmektedir.

 İOKBS bursluluk sınavına girecek öğrenciler kendi okullarında okul yönetimleri tarafından dağıtılan maske vb gibi koruyucu ürünler ile girmesi sağlanacaktır.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldığı andan itibaren siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır..

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Beyza 3 ay önce
Acaba ne zaman açıklama yapılcak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@