banner476

İşkur iş başvuruları , yapılabilecek güncel iş başvuruları

İŞKUR sisteminde kayıtlı yapılabilecek güncel iş başvuruları

Özel 01.04.2020, 10:32 01.04.2020, 11:04
İşkur iş başvuruları , yapılabilecek güncel iş başvuruları

İş arayan vatandaşlar işkur siteminde ilan edilen iş kadrolarına başvuru yapabilmeleri için öncelikle İŞKUR'un resmi internet sitesinden gerekli bilgileri doldurarak işkur'un sistemine kayıt olmaları gerekmektedir. İşkur tarafından kayıt esnasında istenen kişisel bilgilerin doğru girilmesi iş bulma aşamasında önemli ol oynamaktadır.

İşkura Kayıt Koşulları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Verilen beyanların doğruluğu konusunda iş arayan kişi sorumludur.

Sistemde İş arama nasıl yapılır?

Kamu Kurumları veya Özel Sektör Firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister İnternet Şubesi isterse en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine İnternet Şubesini kullanarak sistem üzerinde işverenler tarafından sisteme girilmiş boş iş kadrolarına başvuru yapabilirler

ŞU ANDA SİSTEM AÇIK OLAN KADROLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.

 Bağlantıya tıkladığımız açılan pencere yukarıdaki gibidir. İşkur sistemi üzeriden hangi il veya ilçede , hangi alanda boş kadroları görmek istiyorsa ilgili alanları doldurup ara dediğimiz ve sistem bize işverenler tarafından arana ve boş bulunan kadrolaları göstermektedir.

Yukarıdaki tabloda ise işkur sisteminde kayıtlı ve güncel açık sayılaı görülmektedir. En çok aranan iş Beden işçisi , makineci(dikiş) , satış uzmanı olarak görülmektedir.

İŞKUR SİSTEMİNDE KAYITLI GÜNCEL İŞ BAŞVULARININ TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@