banner476

Kısa çalışma ödeneği 2020 başvurusu ve Kısa çalışma ödeneği hesaplama

2020 kısa çalışma ödeneği için başvuruları için Bakanlıktan resmi açıklama yapıldı. Peki, 2020 kısa çalışma ödeneği başvuruları nasıl yapılacak? Kısa çalışma ödeneği hesaplama nasıl yapılacak?

Özel 22.03.2020, 11:07 22.03.2020, 14:31
Kısa çalışma ödeneği 2020 başvurusu ve Kısa çalışma ödeneği hesaplama

Koranavirüsü tedbirleri kapsamasında 2020 kısa çalışma ödeneği başvuru için bakan Selçuk açıklama yaptı. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan  "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde kısa çalışma ödeneği verileceği açıklamıştı.

 Bu açıklama sonra süreci ve başvuruların bu şartlarda elektronik ortamda alınması için gerekli çalışmalar yapıldı ve başvurular 23 MART 2020 Pazartesi günü başlıyorlar.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SÜRESİ VE NE KADAR ÖDENECEK?

Kısa çalışma ödeneği son on iki aylık pime bağlı kazançlar hesaplanır bu miktarın yüzde 60’dır ve brüt ücretin yüzde yüz ellisini geçemez.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ŞARTLARI NELERDİR?

Hükümet kısa çalışma ödeneğinden daha fazla kişinin yararlanabilmesi için başvur şartı olan 600 günün esnetilebileceği ifade edildi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 2020 HESAPLAMA

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Kısa çalışma başvuruları haberimizin başında da belirtiğimiz gibi iskur.meb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda o alınacak.

Kısa çalışma ödeneği başvuruları başladığı an başvuruya dair tüm ayrıntılar mebpersonel.com sitemizde olacak.

Kısa çalışma ödeneği başvurusu yapmak için tıklayınız ( Başvurular başladığı an linkimiz aktif olacaktır)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@