banner476

Kuaförler berberler ne zaman açılacak. İşte o şartlar...

Kuaförler berberler ne zaman açılacak. İşte o şartlar...

Özel 05.05.2020, 20:41
Kuaförler berberler ne zaman açılacak. İşte o şartlar...

11 Mayıs’ta berberler açılıyor, işte şartları…

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün berber ve kuaförlerin açılmasıyla ilgili ve normalleşme başlıklı bazı kararlar açıkladı. Kabinenin aldığı karara göre berberler 11 Mayıs’ta açılacak.

 Anadolu Ajansı’nın haberine göre Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Karakaş, 11 Mayısta açılacak olan iş yerleri için açıklamalarda bulundu. Karakaş, tüm iş yerlerinin randevu sistemi ile çalışacağını aktardı.

 Müşterilere galoş, maske, eldiven verilecek ve tek kullanımlık olacak. Yine iş yerlerinde tek kullanımlık manikür, pedikür, ruj olacak. Bir kişinin kullandığı hiçbir malzemeyi diğer bir kişi kullanmayacak.

 Müşterilerin kapıda ateşi ölçülecek. Çalışanların ise beyaz önlükleri olacak ve her akşam 60 derece sıcaklıkta yıkanıp ütülenecek.

 Kuralların tamamına veya herhangi birine uymadan işletmesini açan esnaflara ağır cezalar kesilecek. İşletmecilerin 11 Mayıs’a kadar gerekli tedariklerini yapmaları gerekiyor.

 Öte yandan Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Karakaş, kurallara uymayan işletmelerin vatandaşlar tarafından şikayet edilmesi gerekliliğini vurguladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@