banner476

KYK bursları ödenecek mi ?

Korona virüs tedbirleri kapsamında üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesiyle milyonca üniversite öğrencisinin merak ettiği soru 2020 KYK bursları ödenecek mi? Tatilde KYK bursları ödenir mi? Detaylar haberimizde..

Özel 27.03.2020, 10:46
KYK bursları ödenecek mi ?

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgınının önüne geçebilmek için Türkiye'de olağanüstü tedbirler alınıyor. Bu tedbirler kapsamında ülkemizde okullar 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eğitime geçti , üniversiteler ise bahar dönemini uzaktan eğitim ile kapatacağını açıkladı.Peki bu süreçte milyonlarca öğrencinin aldığı 2020 KYK bursları ödenecek mi ? 2020 KYK burslarının ödeme tarihleri değişicek mi? 2020 KYK bursları tatilde ödenir mi? Merak edilen soruları gündeme geldi.

KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ YATMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Bakan Kasapoğlu canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bursları ve kredileri ödemeye devam edeceğiz. Öğrenciler isterlerse yurtlarda kalabilecekler. Herhangi bir ücret alınmayacak. İsterlerse de gidebileceklerdir." ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu, "Üniversitelerin 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmesiyle birlikte; arzu eden öğrencilerimiz üniversitelerin kapalı olduğu süre boyunca, kendi istekleri ile yurtlardan ayrılabilecekler. Bu 3 haftalık tatil boyunca yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak. Bu kararı veren öğrencilerimiz, eğer 75 günlük yıllık izin süreleri bitmiş ise, 'Özel İzinli' sayılacaklar. Bakanlığımız, bu süre zarfında yurtlarımızın dezenfekte işlemlerine ağırlık verecek" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@