LGS sınav tarihi değişiyor .İşte muhtemel yeni LGS sınav tarihi

LGS sınav tarihi değişiyor .İşte muhtemel yeni LGS sınav tarihi

Özel 29.04.2020, 00:06 29.04.2020, 00:45
LGS sınav tarihi değişiyor .İşte muhtemel yeni LGS sınav tarihi

LGS sınav tarihi değişiyor . Koranavirüs tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesinden ötürü sınav takvimlerinde değişiklikler yapıld. Lgs için bu konuda herhangi bir sınav tarihi değişiklik yapılmamıştı. Normal atama takvinine göre LGS sınavları 7 Haziranda yapılması gerekiyor. 

MEB gerek LGS gerekse YKS için 2.dönem konularını sınavda sormayacağını sadece 1.dönem konularından sorumlu olacağını açıklanmıştı.

Bakan Ziya Selçuk 2020 LGS için  duruma göre tarih değişikliği yapıp yapyacağını duyurmuşrtu bugün basına yansıyan bazı haberlerde LGS sınav tarihin değişecegi fakat bu net olarak ne zaman olacağı kesin bir dille ifade edilmemişti.

LGS 2020 sınav tarihinde  erteleme ile 14 ,21 ya da 28 Haziran 2020 tarinde yapılması öngülüyor bu konuda resmi açıklama daha MEB  tarafından yapılmadı LGS sınav tarihi konusunda açıklmanın Okulların tatili konusunda yapılacak olan açıklamada MEB tarafından açıklanması bekleniyor.

NOT :Haberimizde belirtiğimiz tarihler olası bir durumda sınavın  ertelenmesi halinde sınav tarihlerin olabileceği muhtemel tarihlerdir MEB tarafından resmi olarak açıklama yapılmadan bu tarihler resmiyet kazanmaz.

LGS sınavına dair gelişmeleri mebpersonel.com twitter adresinden takip edebilirsiniz.

Follow @mebpersonelCom

www..mebpersonel.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@