LGS Sınavı Ne Zaman? Resmi Sınav Tarihi Açıklandı mı?

2020 LGS Sınavı Ne Zaman? Resmi Sınav Tarihi Açıklandı mı?

Özel 01.05.2020, 17:32
LGS Sınavı Ne Zaman? Resmi Sınav Tarihi Açıklandı mı?

2020 Lise Geçiş Sınavı ne zaman? LGS Sınavı ertelendi mi? İşte Bakanlığın açıkladığı son tarih!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkisini gösteren korona virüs salgını gündelik hayatımızda birçok şeyin değişmesine sebep oldu. Başta eğitim olmak üzere, sosyal faaliyetler, spor organizasyonları, fuarlar, sınavlar, uluslararası etkinlikler ve daha birçok faaliyet salgın hastalık nedeniyle ya iptal edildi ya da ertelenmek zorunda kaldı. Salgın hastalık nedeniyle etkilenen en önemli faaliyetlerden bir tanesi de kuşkusuz ülkemizde her yıl yapılan LGS sınavı oldu. 2020 LGS sınavı da korona virüs salgını nedeniyle etkilenmiş hangi tarihte yapılacağı net olarak belirlenememişti!

2020 LGS Sınavı Ne Zaman!

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği soru merak konusu oldu. 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk salgın hastalık tedbirleri kapsamında aldıkları yeni kararları kamuoyu ile paylaştı. LGS sınav tarihi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

İşte 2020 LGS Sınavı Tarihi!

Bakan Selçuk, bu yıl yapılacak LGS sınavının ertelenip ertelenmeyeceği konusundaki sorulara yanıt verdi. Bakan, “LGS Sınav Tarihi hafta başı belli olacak” dedi ve henüz resmi bir tarihin olmadığını belirtti. MEB 2019 – 2020 sınav takvimine göre LGS Sınavı 7 Haziran 2020 olarak belirlenmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@