banner476

LGS Soruları Zor Muydu Kolay Mı 2020 ?

LGS sona erdi. Sorular zor muydu kolay mıydı? Adaylar hangi derslerde zorlandı?

Özel 20.06.2020, 12:52 20.06.2020, 14:23
LGS Soruları Zor Muydu Kolay Mı 2020 ?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) bugün sabah 09.30’dan 12.50’ye kadar iki oturum halinde ve bir ara vererek Liselere Geçiş Sınavını tamamladı. Peki sınav zor muydu, kolay mıydı?

20.06.2020 Tarihinde Gerçekleştirilen Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

Sözel Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

Sayısal Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

 Covid-19 tehdidi gölgesinde gerçekleştirilen LGS’ye 8. sınıf öğrencileri katıldı. Sınavda, sadece 1. dönem müfredatı soruldu. Bu durumu avantaj olarak görenler de oldu dezavantaj olarak değerlendirenler de oldu.

 Sınavdan çıkan adaylardan alınan bilgilere göre 2020 LGS Türkçe dersi soruları bu yıl adaylara kolay geldi. Kimilerine göre ise bazı soruların ters köşe olduğu değerlendirildi. Türkçe dersi 1. dönem konularının ağır olmadığı değerlendirilirken sorular genel olarak kolay bulundu.

lgs soruları türkçe

 LGS Matematik soruları ise adaylara her yıl olduğu gibi bu yıl da zor geldi. Özellikle 2-3 sorunun oldukça zor olduğu ve adayların bu soruları çözmede oldukça zorluk çektiği bilgisine ulaşıldı. Yapılan değerlendirmelerde 2020 LGS Matematik sorularının genel olarak zorlayıcı olduğu dikkat çekti. 

matematik lgs soruları

 Fen Bilimleri soruları için ise farklı yorumlar yapıldı. Kimilerine göre 1-2 soru dışında diğer sorular oldukça kolay bulundu. Kimilerine göre ise genel olarak zorlayıcı görüldü. 2020 LGS Fen Bilimleri soruları kolay mıydı, zor muydu? sorusuna orta derecedeydi demek genel kanı ve düşünce açısından daha doğru bir cevap olacaktır.

ingilizce lgs soruları

 LGS’de İngilizce ve Din Kültürü sorularının genel olarak zorlayıcı olmadığı ama çok da kolay olmadığı bazı adaylardan gelen ropörtajlara göre tespit edildi. İnkılap Tarihi soruları ise çok fazla olmamakla beraber bir miktar zordu, bilgisine ulaşıldı.

fen bilimleri lgs soruları

 MEB 2020 LGS soruları zor muydu kolay mıydı? Hangi dersler öğrencilere kolay geldi, hangileri adayları zorladı? sorularına yanıt bulmaya çalıştık.

inkilap lgs soruları

Koronavirüs pandemisi sebebiyle bu yıl 8. sınıf 1. dönem konuları içerisinden yapılan LGS sınav soruları 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@