MEB: 2 Haftalık Tatilde Öğretmenlerin Ek Ders Ücretini Ödeyin!

MEB'den 16-27 Mart tarihleri arasındaki tatilde öğretmenlerin ek ders ücretinin ödenmesi konusunda talimat geldi.

Özel 13.03.2020, 16:22
MEB: 2 Haftalık Tatilde Öğretmenlerin Ek Ders Ücretini Ödeyin!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2 haftalık tatil sonrasında illere bakan Ziya Selçuk imzalı resmi yazı gönderdi. Bakanlık, 2 haftalık tatilin ilk haftasında öğretmenlerin mesleki çalışmalarının yapılmış sayılmasını ve o hafta için öğretmenlere 15 saat ek ders ödenmesini ve tatilin ikinci haftasında iste öğretmenlerin aylık karşılığı ders, ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılarak ek ders ücreti ödenmesini istedi.

 Öte yandan bakanlık nöbet, hafta içi ve hafta sonu yapılması planlanan DYK ve İYEP kursları ile her türlü egzersiz ek ders ücretinin ödenmemesini istedi. Öte yandan ilgili yazıda ücretli öğretmenlerle ilgili herhangi bir ibare yer almazken, mevcut mevzuat gereği ek ders karşılığı görev yapan(ücretli öğretmenler) personel için ödeme yapılmayacaktır.

 İŞTE BAKANLIĞIN GÖNDERDİĞİ EK DERS YAZISI 
 

 


Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (47)
Yeşim 4 ay önce
Haram zıkkım olsun ye ye doyamadinız..her sey kadrolulara..biz zaten ucretli olarak ölelim..çolugunuzdan cocugunuzdan ciksin yiyemeyin insAllah Allahsızlar..
gökhan 4 ay önce
Umarım ilelebet atanamazsın.
Ücretsiz 4 ay önce
Bu kafayla zor atanırsın olurda kadro alırsan es kaza senden bi halt olmaz. Açık adresini ver de gelip paylaşayım seninle aldıklarımı birazda sana yedireyim. Ücretli kalmaya devam et güzelim, böyle çok daha güzelsin.
Uğur 4 ay önce
Bu kin ve nefret neyin nesi anlayamadim? Çocuklarumızdan ne istedin utanmaz kadin
nur 4 ay önce
sen önce insan ol sonra atanmayı bekle.
Öğretmen 4 ay önce
Kadrolu olmadan önce biz de ücretli öğretmenlik yaptık... Kadroya geçebilmek için canımızı dişimize takıp; kelle koltukta çalıştık... Hakkaride kafama taş da yedim, sınıfıma bomba da atıldı... Biz böyle kadrolu olmayı ve ekders almayı hakkettik...:))
Arda 4 ay önce
Öğretmenlik diplomayı aldıktan sonra hak edilmiştir. Kin kusmanız, hakkınızı haram etmeniz gereken kadrolu öğretmen değil, bizleri bu hale kadrolu kadrosuz diye ayıran ayrıştırıcı zihniyettir. Herkes birlik olup tek bir ağızdan konuşmalı ve hakkını savunmalıdır.
Yusuf 4 ay önce
Yazıklar olsun ücretli öğretmenlik yapanların ihtiyacı olmasa neden çalışsın asıl üçretliye vereceksiniz.
Neden kadrolu atama yapmadığınızı anladık milli eğitim bakanlığını kınıyorum
Aynur 4 ay önce
Valla öğretmen değilim. Ama birçok insan ücret karşılığı çalışıyor.Bir kısmınız çalışmadan alırken çalışmadan alırken, diğer kısmınıza verilmemesi adaletsizliğin ta kendisidir.Bugünsizler alanlardan olabilirsiniz ama yarın birgün en sevdikleriniz bu adaletsizliğe maruz kalırsa ne olur bir düşünün. Ki şartlara bakılırsa buna maruz kalacaksınız. Biraz empati yapıp birbiriniz anlayın ve herkes için adalet isteyin.
Öğretmennn 4 ay önce
Umarım yaptığın beddua sana döner hiç atanamazsın. Çoluk çocuğuna beddua etmiyorum
Kemal 4 ay önce
Haksız beddua sahibine döner. Kem söz sahibine aittir. Müslümanlıktan geçtim insan mısınız siz. Allah acil şifalar versin yine de size dua edelim.
Vatandaş 4 ay önce
Ben kadrolu ne de ücretli öğretmenim, diyeceğim şu ki kadrolu öğretmenlerin gitmedikleri ek dersin ücretini almaları etik değildir, satmadığın malın ücretini alamazsın, hadi diyelim aldın benim çocuğuma ahlaktan dürüstlükten bahsedip ders veremezsin, milli eğitimin parası bu kadar çoksa kadrodan dolayı sabit bir gelir sahibi olan kadroluya değiş elinde olmayan küresel bir sebepten dolayı maaş alamayacak olan sözleşmeli öğretmenlere ödemesi gerekirdi ki ona da karşıyım zira dediğim gibi satmadığın malın parasını isteyemezsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@