banner476

MEB, 21-22 Mart'ta Yapılacak AÖL Sınavlarını da İptal Etmeli!

MEB, 2020 yılı AÖL 2. dönem sınavlarını da iptal etmelidir.

Özel 12.03.2020, 16:17
MEB, 21-22 Mart'ta Yapılacak AÖL Sınavlarını da İptal Etmeli!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Açıköğretim Kurumları Sınavı AÖL 2. dönem sınavları 21-22 Mart 2020 tarihlerinde, hafta sonu, cumartesi ve pazar günleri sabah 09.30 ve 14.00 olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilecek.

 Geçtiğimiz günlerde bakanlık, içinde bir çok ülkenin bulunduğu yurtdışı AÖL sınavlarını koronavirüs tehlikesi sebebiyle iptal etmişti. Türkiye'de yapılacak AÖL sınavlarının da iptal edilmesi beklenmektedir. Bakanlık, bu sınavları iptal edecek mi?

 MEB, koronavirüs sebebiyle okulları dezenfekte etmeye devam ediyor. Fakat, bakanlık tarafından yapılan AÖL sınavları MEB'e bağlı devlet okullarında gerçekleştiriliyor. Bu sınavlara toplumun çeşitli kesimlerinden, orta yaş düzeyindeki insanlar da katılıyor.

 Dolayısıyla toplumun çeşitli kesimlerinden katılımın olacağı MEB 2020 AÖL Açıköğretim Kurumları Sınavı 2. dönem oturumları okulları ayrı bir tehlike ile karşı karşıya bırakabilir. MEB'den AÖL 2. dönem sınavlarını görüşmesi ve başka bir tarihe ertelemesi bekleniyor.

 2020 AÖL Sınavlarının ertelenme durumu olduğunda sitemizde bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (12)
Serkan 5 ay önce
İnternet uzerınde sınav olsun yada puan versın ne mezunu ola bıyoruz ne bişe barı ek puan verlsın yada İnternet en yapılsın
Sema 5 ay önce
Evt kesinlkle katiliyorum orasida sonucta bi okul ve kalabalk bi ortam degilmi
Nurcan55 5 ay önce
InşAllah iptal olmaz o kadar çalıştım
Nurcan55 5 ay önce
O kadar calıstım iptal olmasını istemiyorum
furkan 5 ay önce
Yurt dışın da bazı ülkeler de yapılan sınavlar iptal edilmiş. yani onların can da bizim değil mi? değişik bir sisteme sahibiz. kesinlikle iptal edilmeli!
Ahmet Balaklı 5 ay önce
İptal olmamalı ben 3 aydir bekliyorum sınavı 3 kredim kalmış işe girmek için bu sınavı bekliyorum daha 8 gün var iptal edecekse internet üzerinden yapsın
L 5 ay önce
Ertelenmeli fikrine katiliyorum. Cunku her yasta yaklasik 3 .ilyon insan ulke genelinde sinava girecek. Hersey olabilir. Ama hala bi aciklama yok.
Ali 5 ay önce
İnşaAllah ertelenmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@