banner476

MEB'de 2020 Yılı Şube Müdürlüğü Rotasyonuna Korona Engeli!

Milli Eğitim Bakanlığında yaz dönemi yapılması planlanan şube müdürlüğü rotasyonu Covid-19 sebebiyle iptal edilecek mi?

Özel 25.03.2020, 15:17
MEB'de 2020 Yılı Şube Müdürlüğü Rotasyonuna Korona Engeli!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), daha önceden planlanan takvime göre 2020 yılı temmuz ve ağustos aylarında şube müdürlüğü rotasyonu yapmayı planlamıştı. Bilindiği gibi rotasyon, geçtiğimiz 2 yılda çeşitli sebeplerle ertelenmiş, bu yıl bir ertelemenin olmayacağı ve rotasyonun gerçekleşeceği kanaati oluşmuştu.

 Çin Halk Cumhuriyeti'nde çıkan Dünya'yı ve Türkiye'yi tehlikesi altına alan yeni tip koronavirüs sebebiyle hem Dünya'da hem de Türkiye'ye bir çok iş kolunda çeşitli ertelemeler, iptaller gerçekleşti. Okullar tatil edildi, bazı hizmet sektörleri geçici olarak kapatıldı. 

 MEB'in 2020 yılı şube müdürlüğü rotasyonu için mayıs ayında duyuruya çıkması bekleniyor ve atamaların Temmuz/Ağustos döneminde gerçekleşeceği takvime göre biliniyordu. Koronavirüsün ülkemizde yayılımının gün be gün artmasından dolayı rotasyonun iptali gündeme geldi.

NORMAL ŞARTLARDA UYGULANACAK MEB 2020 ROTASYON TAKVİMİ

 Bilindiği gibi koronavirüsten korunmanın en önemli adımı insanların toplu olduğu ortamlardan uzak durmak ve insan hareketliliğini minimize etmekten geçmektedir. Dolayısıyla her ne sebeple olursa olsun bir tayin durumu  yurtiçi insan hareketliliğini artıracak ve virüsün yayılımını hızlandıracak etki yapacaktır.

 Önümüzdeki günler, virüsün yayılımı ve Türkiye'deki durumu alınacak karara ışık tutacaktır. Nisan ayının başlarına yaklaştığımız şu günlerde Covid-19'un yayılımı son günlerdeki gibi devam ederse 2020 yılı MEB Şube Müdürlüğü rotasyonu 3. defa ertelenecektir.

 Bakanlık, virüsün yayılımını engellemek amacıyla her türlü tedbiri, iptali, ertelemeyi bu zamana kadar gerçekleştirmiştir. Bundan sonra da aynı şekilde reaksiyon göstereceği düşünülmektedir. Covid-19 virüsünün olası yayılımının artması ihtimali düşünüldüğünde MEB'in 3.defa şube müdürlüğü rotasyonunu iptal edeceği değerlendirilmektedir.

 2020 yılı MEB Şube Müdürlüğü rotasyonuyla ilgili her türlü duyuru, bilgi, erteleme olup olmayacağı ve diğer bilgileri sayfamızda bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (27)
MEB ŞUBE MÜDÜRÜ 6 ay önce
SAYIN EDİTÖR BU HABERİN MAKASADI KİME HİZMET ETMEKTEDİR ŞUBE MÜDÜRLERİNİN YERDEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİK GEREĞİ UYGULANMASI ZORUNLUDUR.EĞER BİR HARAKETLİLİK ENGENLENECEKSE TÜM KAMU KURUM VE KURULUŞLERINDAKİ YER DEĞİŞİKLİĞİ ENGELLENMELİDİR.BÖYLE SUDAN BAHANELERLE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ROTASYON İPTAL HABERİNİ KINIYOR DERHAL KALDIRILMASINI TALEP EDİYORUM
şube müdürü 6 ay önce
adaleti sürekli bahanelerle ötelerseniz adalete dilenir hale gelirsiniz. geçmiş örnekleri çoktur. rotasyon olsun adalet sağlansın.
muallim 6 ay önce
adalet herkese lazım. rotasyon uygulansın adalet sağlansın
Rotasyon yapılmalı 6 ay önce
Rotasyon haktır, bu sene uygulanacak
Yalçın Alpaydın 6 ay önce
Haktan adaletten nasibini almamış kişilerin ısmarlama haberlerini burada haber olarak paylaşmak size yakışan bir şey değil
Rotasyon Haktır 6 ay önce
İki yıldır rotasyon bekleyen ve bu hakları ellerinden alınan şube müdürlerine uygulanan engellemeye artık dur denilerek, rotasyon yapılmalıdır. Eğer tüm personel ve öğretmenlerin yer değişikliği yapılmıyorsa şube müdürlerinin rotasyonu da yapılmasın, aksi bir durum kabul edilebilir değil, 3.iptal rotasyon bekleyen şube müdürlerinin aklıyla alay etmektir. Alenen bir grubu haksız bir şekilde korumaktır.
Zeki 6 ay önce
Şube Müdürlerinin tamamı 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan insanlar mı size göre. Bu nasıl bir algı oluşturma çabasıdır. Vebale girmeyin, lütfen
Musa 6 ay önce
Binlerce öğretmen ataması olsun.. sağlık bakanlığı 32 bin alım yapsın.. ama virüs nedeniyle sayısı bin dahi olmayan şube müdürleri rotasyonu olmasın...rotasyon olmasın diyenleri Allaha havale ediyorum...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@